Test zimních pneumatik 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2012

Vybírat zimní pneumatiky s rozmyslem se vyplatí. Naše testy ukazují, že za stejnou cenu pořídíte kvalitní pneumatiky i brak. My vám nabízíme srovnání 31 otestovaných sad pneumatik. Z testovaných pneumatik vám můžeme doporučit 8 sad.

Co zjistil dTest o zimních pneumatikách?

 
Značka a kvalita: Nejen současné výsledky pneumatik ukazují, že je dobré spolehnout se na renomované značky pneumatik. Ušetřit můžete nákupem pneumatik přes internet.
 
Jak je to se spotřebou: Zajímáte-li se o pneumatiky, asi vám neuniklo, že výrobky od července 2012 musí být označené energetickým štítkem, na kterém je i spotřeba paliva. Měli byste ale vědět, že vliv pneumatik na spotřebu paliva je zanedbatelný. 
 
Opotřebení pneumatik: Rozdíly v pneumatikách jsou i v době, po kterou vám vydrží. Důležité však je, aby trvanlivější směs nebyla na úkor jízdních vlastností. U kvalitních značek tomu tak není.
 
Naše hodnocení: Do hodnocení jsme promítli jízdu na mokré i suché vozovce, sníh, náledí, opotřebení, vliv na spotřebu paliva a hlučnost.
 
dTest je tu pro vás. S blížící se zimou vás jistě bude zajímat, jaké zimní pneumatiky vybrat. Jaké modely splní vaše nároky? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.

Testované výrobky - zimní pneumatiky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Zimní pneumatiky 2010-2016 (219 výrobků)
poslední aktualizace: 23.9.2016


Přihlásit