Test domácích pekáren 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2012

Ceny domácích pekáren se liší, a proto je na místě si klást otázku, jestli cena výrobků ovlivňuje jejich kvalitu. Test prokázal, že kvalitní chleba upeče většina z nich. Jaké jsou tedy rozdíly v domácích pekárnách?

Co zjistil dTest o domácích pekárnách?

 
Pečivo z obchodu: Vyhláška Ministra zemědělství nařizuje od 1. srpna uvádět, zda je v obchodě pečivo čerstvé nebo rozmražené či dopečené. Možná se i vy divíte, jak je v obchodech málo čerstvého pečiva, a z tohoto popudu přemýšlíte o koupi domácí pekárny.
 
Chléb z domácí pekárny: V testovaných pekárnách jsme pekli tři druhy pečiva. Každý chléb byl upečený minimálně třikrát, aby byly výsledky průkazné. Hodnotili jsme vzhled, vůni i chuť. Domácí pekárny nezklamaly. A co funkce rychlého pečení? Zde už byly výsledky horší.
 
Obsluha domácích pekáren: Objevili jsme nedostatky v obsluze. Ne všechny přístroje mají kvalitní návod. Jak je to s pohodlností a účelností odměrek pro dodávání přísad? A co mytí domácích pekáren? Možnost mýt pekárnu v myčce nabízí jen jeden výrobek.
 
Naše hodnocení: Při hodnocení jsme se kromě pečení chleba zaměřili i na obsluhu a zpracování.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na domácí pekárny. V čem se jednotlivé modely liší a jaké pečivo od nich můžete očekávat? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.

Testované výrobky - domácí pekárny (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Domácí pekárny 2012 (19 výrobků)
poslední aktualizace: 7.9.2012


Přihlásit