Test fotoaparátů s výměnnými objektivy 2012

Publikováno v časopise 9/2012

Fotoaparáty s výměnnými objektivy jsou volbou pro náročnější. Profesionálové i nadšenci se k nim uchylují, aby uspokojili svou touhu po vyšší kvalitě obrazu a větší kontrole nad podobou snímků. Vedle digitálních zrcadlovek se v kategorii tzv. systémových fotoaparátů prosazují menší modely bez zrcadel. Nestačí vám obyčejný kompakt? Napovíme, jaký přístroj si vybrat.

Co zjistil dTest o fotoaparátech s výměnnými objektivy?

 
Přednosti fotoaparátů s výměnnými objektivy: Tzv. systémové fotoaparáty jsou oblíbené pro své četné výhody. Mezi ně patří jejich stavebnicová povaha. Sami si můžete vybrat z různých objektivů. Prodávají se i kity obsahující fotoaparát se základním objektivem. Na ně jsme se v našem testu zaměřili.
 
Na co si dát pozor: Většina systémových bezzrcadlovek používá nové typy bajonetů. Jsou kompatibilní jen s nově navrženými objektivy. Nabídka objektivů je sice menší než u zrcadlovek, ale rozrůstá se.
 
Jak je to s hledáčky: Ani u fotoaparátů s výměnnými objektivy není hledáček úplnou samozřejmostí. Řada levnějších modelů ho nemá, bude vám muset stačit displej na zadní straně fotoaparátu.
 
Naše hodnocení: Při testování jsme hodnotili kvalitu snímků i videa, blesk, displej, hledáček a obsluhu fotoaparátů.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát potěšíme ty, kteří hledají fotoaparát pro náročnější fotografy. Předplaťte si dTest. Získáte přehled o fotoaparátech s výměnnými objektivy a snadněji si vyberete model, který vám bude vyhovovat.

Testované výrobky - pokročilé fotoaparáty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pokročilé fotoaparáty 2010-2012 (120 výrobků)
poslední aktualizace: 3.1.2013


Přihlásit