Test černého čaje 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2012

Pijete porcovaný černý čaj? A víte, co se skrývá v jeho sáčku? Zajímalo nás to, a tak jsme černý čaj podrobili testům. Sáčky skrývají leccos. Mnohdy i čajový prach, dřevnaté části stonků a dokonce i pesticidy.

Co zjistil dTest o porcovaném černém čaji?

 

Obsah čajových sáčků: Zkusili jste si někdy rozstřihnout sáček s černým čajem? My to udělali u sedmnácti vzorků čajů různých značek. Už na první pohled byly patrné značné rozdíly. Víme, které čaje obsahují méně hodnotné části čajovníku.

 
Pesticidy v čaji: Pesticidy mají sloužit k hubení hmyzích a dalších škůdců. Někdy se bohužel objeví v potravinách.  My je našli v černém čaji. Ve třinácti výrobcích jsme odhalili některé pesticidy, jejichž hodnoty byly znepokojující a jeden výsledek byl dokonce prokazatelně nepřípustný. Zkoumali jsme i další rizikové látky.
 
Antioxidanty a černý čaj: Antioxidanty mají pozitivní vliv na lidské zdraví. Vyskytují se především v ovoci a zelenině, ale měly by být i v černém čaji. Jaká antioxidační kapacita je v jednotlivých výrobcích a o čem to vypovídá?
 
Naše hodnocení: Při hodnocení porcovaného černého čaje jsme brali v potaz senzorické hodnocení, žádoucí i nežádoucí látky.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát přinášíme výsledky milovníkům černého čaje. Víte, jaký porcovaný černý čaj je kvalitní? Předplaťte si časopis dTest a dozvíte se o kvalitě různých značek vašeho oblíbeného nápoje.

Testované výrobky - černé čaje (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Černý čaj 2012 (17 výrobků)
poslední aktualizace: 5.9.2012


Přihlásit