Test vysavačů 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2012

Naše testování vysavačů ukázalo, že rozdíly mezi jednotlivými modely se projevují ve všech aspektech. Některé přístroje mají mnohé nedostatky.  O kvalitě vysavačů často příkon ani typ filtru nerozhodují.

Co zjistil dTest o vysavačích?

 
Sací výkon: Je u vysavače tím nejdůležitějším. Mnozí si myslí, že závisí na příkonu vysavače. Není to pravda. Co byste ještě měli vědět o sacím výkonu?
 
Nespoléhejte jen na HEPA filtr: Spotřebitelé hodně sází na kvalitu výfukového HEPA filtru. Je pravdou, že odfiltruje i velmi malé částice prachu, ale abyste mohli ocenit tento efekt, je nutné mít vysavač, ze kterého nevylétá prach jinudy.
 
Hlučnost vysavačů: Výrobci se snaží o vývoj tichých vysavačů. V tomto ohledu se rovněž vysavače liší. Najdete modely pracující velmi tiše, ale zároveň účinně, ale i přístroje, u kterých je to naopak.
 
Naše hodnocení: Při našem hodnocení kvality vysavačů jsme brali v potaz vysávání, obsluhu, filtraci prachu, hlučnost, zátěžový test a spotřebu elektrické energie.
 
dTest je tu pro vás. Chystáte se koupit nový vysavač a nevíte, na jaké aspekty se zaměřit a jaký model vybrat? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.

Testované výrobky - vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vysavače 2012–2014 (108 výrobků)
poslední aktualizace: 31.7.2014


Přihlásit