Test blu-ray přehrávačů 2012

Publikováno v časopise 9/2012

Vysokému rozlišení současných televizorů už klasická DVD nestačí. Na trhu s filmovými nosiči se proto prosazuje již třetí generace optických disků zvaná blu-ray. Na první pohled se od DVD neliší, rozdíl poznáte až po vložení do přehrávače. Díky pokročilejší technologii je video na blu-ray discích uloženo v pětkrát vyšším rozlišení než dříve. Jaký přehrávač zvolit, napoví test.

Co zjistil dTes o blu-ray přehrávačích?

 
Rozšířenost blu-ray: DVD stále jasně vedou. Není to je dáno jen nižší cenou a větší nabídkou titulů, ale i tím, že je méně domácností vybavených blu-ray přehrávači. Jejich ceny však v posledních letech klesají.
 
Výhody blu-ray přehrávačů: Hlavním přínosem technologie blu-ray je vysoké rozlišení videa. Všechny testované přehrávače zprostředkují výborný obraz. Musíte však mít adekvátní novější televizor. Přístroje přečtou i poškozené disky a mají řadu doplňkových funkcí. Ovšem mnohé z nich dnes najdete i u televizorů.
 
Nevýhody blu-ray přehrávačů: U některých modelů se objevily problémy s kompatibilitou. Nepotěší vás ani pomalé načítání blu-ray disků. Čekací doba při prohlížení fotografií vás odradí. Kterých modelů se to týká?
 
Naše testování: Při hodnocení jsme brali v potaz obraz, čtení poškozených médií, celkovou rychlost, obsluhu, spotřebu elektrické energie a vybavenost.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na blu-ray přehrávače. Víte podle čeho ho vybírat? Jakou kvalitu mají jednotlivé modely? Předplaťte si dTest a budete vědět více.

Testované produkty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Blu-ray přehrávače 2011-2012 (49 výrobků)
poslední aktualizace: 5.9.2012


Přihlásit