Černé ovce: Nebezpečný hrnec

Obsah lednového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 1/2019 Obsah lednového dTestu

Vydáno: 15.2.2007    Publikováno v časopise 2/2007

Dva tlakové hrnce s jednou pokličkou za 5990 Kč, to je skutečně dosti drahé zboží. Když už se někdo pro takovýto výrobek rozhodne, určitě očekává kvalitu.

Očekávala ji i paní Anna Klápštová ze Šternberka. Spolu s několika známými se zúčastnila  předváděcí akce firmy BREMI International a nechala se zlákat ke koupi. Předvádějící hrnce vychvaloval až do nebes a ona prostě nemohla odolat. Co na tom, že v klasických obchodech je tlakových hrnců víc než dost, že jsou levnější, že v případě reklamace je obchod po ruce a pochopitelně jednání z očí do očí je jednodušší než písemné na dálku.
Už po rozbalení paní Klápštová zjistila, že její hrnce nejsou tak krásné jako ty předváděné. Nerovné, ostré dno mohlo snadno poškodit keramickou desku sporáku. Reklamovala je u firmy BREMI International se sídlem v Chrastavě. Hrnce se jí vrátily zpět s opraveným dnem a tak v nich začala vařit. Jenže už po třetím vaření vydával hrnec tak příšerné zvuky, že se ho paní Klápštová začala bát. „Vy byste se bála taky,“ řekla mi. „Bylo to hrozné! S manželem jsme jenom čekali, kdy to vybuchne a tak jsme v něm přestali vařit a firmě ho vrátili.“ A pak se rozpovídala, jak její sousedce hrnec BREMI vybuchl, když byla ve sklepě. Měla prý štěstí. Jen „vymaloval“ kuchyni.Přihlásit