Test zubních past 2007

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2007

Máte svou oblíbenou zubní pastu, nebo koupíte tu, která vám přijde pod ruku? Jak je to vůbec se zubními pastami? Má jejich výběr velký vliv na kazivost zubů? Přiblížíme si pasty obecně i kvalitu konkrétních výrobků.

Co zjistil náš test o zubních pastách?

Pasta nestačí: I když nám reklamy často deklarují zubní pasy jako něco, co rapidně ovlivní kvalitu našich zubů, je třeba mít na mysli, že pasta vše nespasí. Musíte používat kvalitní kartáček, volit správnou techniku čištění atd.

Důležitost fluoridů: Vždy si vybírejte pouze zubní pastu s fluoridem. Jde o prostředek prevence zubního kazu. Účastní se tolik potřebné remineralizace tvrdé zubní tkáně. Prozradíme vám více o fluoridech.

Bíle zuby: Chcete mít zářivě bílé zuby? Musíte k tomu mít předpoklady. Máte-li od přírody nažloutlé zuby, pasty s bělícím účinkem vám nepomohou.

Jak na citlivé zuby: Mnozí lidé mají citlivé zuby. Pro ně jsou zubní pasty se sloučeninami draslíku či s aminofluoridem. Existují také speciální pasty na paradontózu.

Zubní kámen a zápach z úst: Na trhu jsou také zubní pasty, které potlačí tvorbu zubního kamene. Samotný kámen však neodstraní žádná pasta. A jak si zubní pasty poradí se zápachem z úst?

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na zubní pasty. Jaké aspekty u nich brát v potaz a jakou zubní pastu zvolit? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované výrobky - zubní pasty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Zubní pasty starší (20 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2007


Přihlásit