Štípače dřeva: dodatek k modelu Woodster LH 45

Publikováno v časopise 3/2012

Při zkouškách byla u tohoto modelu zjištěna nedostatečná ochrana proti stříkající vodě a kabel z PVC byl náchylnější k poškození. Konečný verdikt zněl: není vhodný pro venkovní použití. Výrobce i dovozce produktů do ČR a SR zaujali k výsledku příkladný postoj.

Štípač dřeva Woodster LH 45 (3000 Kč), i když si při praktických zkouškách vedl poměrně dobře, nakonec opouštěl test s nedostatečným hodnocením kvality. Přizkouškách zaměřených na bezpečnost byla zjištěna nedostatečná ochrana proti stříkající vodě a kabel z PVC byl náchylnější k poškození, takže konečný verdikt zněl neúprosně: není vhodný pro venkovní použití.

Výrobce, společnost Scheppach, a dovozce produktů do ČR a SR, společnost Garland distributor, s.r.o., zaujali k výsledku štípače Woodster LH 45 příkladný postoj. Citujeme z dopisu obchodního ředitele Dalibora Hajského:

„I když stroj splňuje veškeré normy evropské unie (tzv. certifikát CE) a za celou dobu prodeje se zjištění týkající se bezpečnosti u zákazníků negativně neprojevila, přistoupila společnost Scheppach k okamžitému vylepšení stávajícího modelu následujícím způsobem: kvalitnější přívodní kabel a skříň elektroinstalace splňující i mnohem přísnější německou normu GS, silnější podstavec, zvýšené boční ochranné vodiče polena, silnější olejové čerpadlo, systém nastavení dráhy pístu VARIO. Zákazníkům starších modelů, pokud si to budou přát, bude elektroinstalace vyměněna bezplatně.“

Databáze testovaných výrobků

Štípače dřeva (8 výrobků)
poslední aktualizace: 6.12.2011


Přihlásit