ESC: www.evropskyspotrebitel.cz

Obsah únorového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 2/2024 Obsah únorového dTestu

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2012

Čerstvě spuštěné webové stránky www.evropskyspotrebitel.cz přinášejí přehledné informace o právech spotřebitelů při nakupování v jiných zemích EU, Norsku a na Islandu. Nejzajímavější jsou jistě tipy pro bezpečné nakupování na internetu, sekce o právech cestujících v letecké dopravě a nabídka přímé pomoci ve sporech s prodejci z uvedených zemí.

Jde o nový domovský web Evropského spotřebitelského centra ČR připravený pro spotřebitele, kteří se neomezují pouze na nakupování na českém trhu a kteří využívají nabídek obchodníků ze zahraničí. A hlavně pro ty, kteří chtějí být připraveni a nechtějí být zaskočeni nenadálými okolnostmi, například odlišnostmi spotřebitelského práva jiné evropské země.

Domovská strana nabízí výběr z tematických sekcí, jako jsou Nákupy online, Nákupy v EU, Letecká doprava, Auto-moto a další. V nich jsou kromě odkazů na příslušné právní předpisy nabízeny praktické informace, které se mohou při běžném nákupu zboží či využívání služeb hodit. Návštěvníci zde najdou také odpovědi na nejčastěji kladené otázky spojené s nákupem jinde v EU, Norsku nebo na Islandu. Velice užitečným se může pro nakupující stát například návod, jak poznat podvodný internetový obchod.

Při čtení jakéhokoli článku je možné využít rychlé kontakty na ESC, ať už pro případ žádosti o asistenci ESC ve sporu s prodejcem odjinud z Evropy (nejlépe prostřednictvím elektronického formuláře), nebo pro případ žádosti o informace (lze se ptát prostřednictvím kontaktního formuláře či telefonicky). Návštěvníci webu se také mohou přihlásit k odběru Novinek ESC nebo se připojit k fanouškům ESC na facebooku, přihlásit se k odběru na twitteru či youtube.

Evropskyspotrebitel.cz je nový domovský web Evropského spotřebitelského centra, jehož informace byly dosud přístupné v sekci webu České obchodní inspekce www.coi.cz/esc. „Nový web jsme připravili graficky a navigačně tak, aby byly naše informace ještě dostupnější a přehlednější. Adresa evropskyspotrebitel.cz je také snáze zapamatovatelná než ta dosavadní, a věříme, že nás zájemci o informace a asistenci v záležitostech spojených s přeshraničním nakupováním v Evropě také snáz najdou,“ vysvětluje Ondřej Tichota z Evropského spotřebitelského centra ČR. Web má vedle české verze i verzi anglickou a německou.

 

Evropské spotřebitelské centrum (ESC) poskytuje spotřebitelům informace o jejich právech na jednotném evropském trhu. Právníci ESC bezplatně pomáhají spotřebitelům řešit jejich problémy s obchodníky z jiných zemí EU, Norska či Islandu.

Kontakty na ESC pro ČR:
adresa: Štěpánská 15, 120 00 Praha 2
e-mail: esc@coi.cz
telefon: 296 366 155
www.evropskyspotrebitel.cz

 

Přihlásit