ESC: Vstupenky na Euro 2012

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2012

Je možné, že různí podvodníci budou chtít zneužít touhu fotbalových fanoušků po účasti na fotbalovém Euru 2012 a budou jim nabízet neexistující či předražené vstupenky. Nebo je budou chtít obelstít jinak, například při fiktivních soutěžích. Evropské spotřebitelské centrum proto má několik dobrých rad.

Nakupujte pouze z oficiálních internetových stránek, které jsou pro prodej vstupenek českým fanouškům určeny, tedy na www.uefa.com. Na tomto webu nabízí svým fanouškům možnost zažádat o vstupenky Fotbalová asociace České republiky, a to do 29. února. O konečném přidělení vstupenek jednotlivým zájemcům rozhodne až březnový los.

Pamatujte, že jediným autorizovaným způsobem přeprodeje již zakoupených vstupenek bude speciální platforma na webu UEFA.com. Přeprodeje prostřednictvím jiných webů nebo společností mohou být UEFA neuznány kvůli porušení obchodních podmínek prodeje vstupenek.

Může se ovšem stát, že nabídky vstupenek se objeví i na jiných než oficiálních webových stránkách. Pak je potřeba uvědomit si rizika spojená s takovým nákupem. „Je důležité mít na paměti, že některé nabídky jsou až moc dobré na to, aby byly skutečné. Pokud nejde o oficiální stránku určenou evropskou či národní fotbalovou asociací k prodeji či předprodeji, pak se člověk může stát obětí podvodu,“ upozorňuje Ondřej Tichota z Evropského spotřebitelského centra. „Pokud by se tak přeci jen stalo a člověk zaplatil za vstupenky kartou, doporučujeme vyzvat vydavatele platební karty o provedení tzv. chargebacku, tedy vrácení odeslané částky. A případně kontaktovat policii.“

Podvodné praktiky se mohou týkat i jiných záležitostí spojených s evropským šampionátem. Může jít například o tzv. webové pasti, do nichž je uživatel internetu lapen, například když se registruje do fiktivní soutěže na webu vyhlížejícím jako oficiální strana mistrovství (s logem apod.) a následně mu přijde faktura na desítky až stovky eur.

Informace o prodeji vstupenek najdou zájemci na webu www.UEFA.com a na www.fotbal.cz.

 

Evropské spotřebitelské centrum (ESC) poskytuje spotřebitelům informace o jejich právech na jednotném evropském trhu. Právníci ESC bezplatně pomáhají spotřebitelům řešit jejich problémy s obchodníky z jiných zemí EU, Norska či Islandu. Více na www.coi.cz/esc.

Kontakty na ESC pro ČR
adresa: Štěpánská 15, 120 00 Praha 2
e-mail: esc@coi.cz
telefon: 296 366 155

 

Přihlásit