Test trekingové obuvi 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 8/2012

Splňuje trekingová obuv to, co od ní očekáváme, tj. pohodlnost, funkčnost a výdrž? Ne všechny modely. Náš test ukázal, že se opět nemůžeme řídit jen cenou. Modely, které v testu dopadly nejhůře, patří mezi nejdražší.
 

Co zjistil dTest o trekingové obuvi?

 
Testované trekingové boty: Testovali jsme trekingové boty spadající do kategorie „nízká obuv“. Boty jsou určené pro pěší turistiku v méně náročném a středně těžkém terénu. Splňují všechny modely účel, pro jaký jsou vyráběné?
 
Nedostatky trekingové obuvi: Mezi jednotlivými testovanými botami byly rozdíly. U některých bot se objevily nedostatky v prodyšnosti, schopnosti vsakovat pot, ale i v horší odolnosti vůči vodě. U několika modelů nebyla kvalitní ani protiskluzová úprava.
 
Laboratorní zkoušky trekingové obuvi: Boty jsme testovali v terénu, ale i v laboratoři vybavené přístroji, které odhalují vlastnosti bot a jejich nedostatky.
 
Naše hodnocení: Do hodnocení trekingových bot jsme promítli funkční vlastnosti, praktické zkoušky a kvalitu materiálů.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát potěšíme všechny, kteří rádi chodí do přírody. Chystáte se pořídit si nové trekingové boty? Předplaťte si časopis dTest a my vám pomůžeme s výběrem.

Testované výrobky - trekingová obuv (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Trekingová obuv 2012 (10 výrobků)
poslední aktualizace: 1.8.2012


Přihlásit