Test navigací pro mobily 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 8/2012

Samostatným GPS navigacím čím dál úspěšněji konkurují aplikace pro chytré telefony. Navigace v mobilu může být plnohodnotným řešením, v některých ohledech dokonce lepším než navigace klasická. Aplikace jsou levnější a smíříte-li se s některými omezeními, možná vám bude stačit i některá ze zdarma dostupných. Ne všechny fungují bez připojení k internetu, což je třeba zohlednit zvlášť při cestách do zahraničí.

Co zjistil dTest o navigacích pro mobily?

 
Samostatná navigace versus mobilní aplikace: Kvalitní navigace jsou v obou kategoriích. Kupovat si chytrý telefon jen kvůli navigaci se nevyplatí, ale pokud ho máte nebo beztak plánujete pořídit, pro koupi samostatné navigace příliš důvodů není.
 
Navigace pro mobily - placené i zdarma: Budete-li shánět navigaci pro mobily, setkáte s placenými i zdarma dostupnými. Jaký je v nich rozdíl? Aplikace zdarma mají svá omezení, např. mohou pro svou funkci vyžadovat připojení k internetu. Mnohým motoristům však stačí.
 
Hodnocení navigací pro mobily: Při hodnocení mobilních navigací jsme vzali v potaz mimo jiné kvalitu hlasového i obrazového navigování, rychlost výpočtu a relevanci přepočtu trasy, celkovou rychlost navigace, uživatelskou přívětivost volby cíle, možnosti nastavení trasy a další.
 
dTest je tu pro vás. Poradíme s výběrem kvalitní navigace. Chcete zjistit, která mobilní aplikace nebo samostatná navigace vám bude nejvíce vyhovovat? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.

Databáze testovaných výrobků

GPS navigace (108 výrobků)
poslední aktualizace: 31.5.2021


Přihlásit