Test bezdrátových headsetů 2012

Publikováno v časopise 8/2012

Výhodou bezdrátových headsetů, tedy sluchátek kombinovaných s mikrofonem, je volnost pohybu při telefonování či poslechu hudby. Na druhou stranu potřebují pravidelně nabíjet a nároční hudební fanoušci s nimi nemusí být zcela spokojeni. Bezdrátový přenos zvuku totiž vede k určité ztrátě kvality, i když pro laika nepostřehnutelné.

Co zjistil dTest o bezdrátových headsetech?

 
O headsetech: Bezdrátové headsety využívají technologie bluetooth umožňující přenos dat vzduchem na krátké vzdálenosti. Dovolí vám třeba dlouze telefonovat bez bolesti rukou či pohodlnější poslech hudby při domácích pracích.
 
Testované modely: Zkouškám jsme podrobili jedenáct modelů - šest malých a lehkých sluchátek do uší a pět větších tzv. supraaurálních sluchátek.
 
Kvalita reprodukce: Při testování jsme se soustředili zejména na kvalitu zvukové reprodukce. Nezáleží jen na samotných sluchátkách, ale také na zařízení, ze kterého hudbu posloucháte.
 
Komfort nošení: Hlavní výhoda headsetů spočívá ve větší svobodě pohybu. Uživateli nepřekáží kabely. Jak pohodlné je však jejich nošení?
 
Naše hodnocení: Při hodnocení headsetů jsme brali v potaz mimo jiné kvalitu zvukové reprodukce a mikrofonu, pohodlnost, obsluhu, provozní dobu a konstrukci skluchátek.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na zkoumání bezdrátových headsetů. K čemu jsou dobré a jaká jsou jejich úskalí? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.

Testované výrobky - bezdrátové headsety (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Bezdrátové headsety (11 výrobků)
poslední aktualizace: 1.8.2012


Přihlásit