Finance: Dodavatelé plynu

Publikováno v časopise 8/2012

Dodatelů plynu je mnoho a domácnosti i firmy mají možnost vybrat si, jaká společnost jim bude plyn dodávat. Změna však trvá tři až čtyři měsíce. Počítejte s tím při hledání nového dodavatele.

Co zjistil dTest o dodavatelích plynu?

 
Jak na efektivní změnu dodavatele: Chcete-li efektivně změnit dodavatele plynu, je třeba porovnat jednotlivé nabídky. Dejte si pozor na kalkulátory, které vám tuto možnost nabízejí na internetu. Často nejsou objektivní.
 
Podomní prodejci s plynem: Mnoho podomních prodejců je neseriózních a snaží se manipulací dosáhnout podpisu smlouvy. Nenechte se do ničeho tlačit a zjistěte si o dodavateli co nejvíce objektivních informací.
 
Odstoupení od smlouvy uzavřené při podomním prodeji: Je-li smlouva o změně dodavatele plynu (i elektřiny) uzavřená při podomním prodeji, je možné od smlouvy do 14 dní odstoupit, a to bez uvedení důvodů a bez sankcí.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme testovali dodavatele plynu. Porovnali jsme nabídky a poradíme vám jak efektivně provést změnu dodavatele plynu. Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.

Oblast JČ (porovnat)

Oblast StČ, SČ, ZČ (porovnat)

Oblast JM (porovnat)

Oblast VČ (porovnat)

Oblast SM (porovnat)

Oblast Praha (porovnat)


Přihlásit