Test mykotoxinů v oříškových čokoládách 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2012

Mnoho dětí, ale i dospělých si rádo zamlsá. Máte v oblibě oříškovou čokoládu? Pak vás bude zajímat naše testování. Zkoumali jsme, jestli oříškové čokolády nejsou postižené plísněmi a mykotoxiny. Testování samostatně prodávaných oříšků je totiž odhalují.

Co zjistil dTest o oříškových čokoládách?

 
Braňte se před mykotoxiny: Mykotoxiny představují jedovaté látky, které jsou produkovány plísněmi. Vyvarovat se jim je někdy obtížné. Ztěžuje nám to fakt, že ne všechny nebezpečné jedy lze odhalit pouhým okem. Víte jak se účinně vyhnout plísním?
 
Testování oříškových čokolád: Oříškové čokolády jsme testovali kvůli mnohým případům, při kterých byly v oříšcích odhalené nadlimitní aflatoxiny. Zajímalo nás, jestli se objevují i ve výrobcích s oříšky. Naštěstí se ukázalo, že všech deset mléčných čokolád s oříšky, které jsme testovali, byly bez aflatoxinů. 
 
Co byste ještě měli vědět o plísních: Unijní Systém rychlého varování pro potraviny a krmiva zachytil už mnoho potravin, které obsahovaly mykotoxiny. Dávejte si pozor na to, jaké potraviny kupujete.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na zkoumání cizopasných mikroskopických hub v oříškových čokoládách. Jak náš test dopadl a co byste měli o plísních vědět? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.

Testované výrobky - mléčné oříškové čokolády (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mléčné oříškové čokolády (10 výrobků)
poslední aktualizace: 3.7.2012


Přihlásit