dTest: Přibalte na dovolenou Bedekr cestovatele

Obsah záříjového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 9/2023 Obsah záříjového dTestu

Vydáno: 29.6.2012   

Jak vybrat bezpečnou cestovní kancelář? Proč se na dovolenou v EU pojistit? Lze reklamovat zájezd, se kterým jsem nebyl spokojen, a jakým způsobem? Na časté otázky, které se týkají letních dovolených, odpovídá spotřebitelská poradna dTestu vydáním brožury Bedekr cestovatele.

Řada spotřebitelů i přes dostatečné množství informací v médiích stále nezná svá práva. „Na poradenské lince dTestu se nyní ve zvýšené míře setkáváme s dotazy, zda lze reklamovat zájezd a v jaké lhůtě, či jak postupovat při stornování zájezdu,“ říká vedoucí právní poradny Lukáš Zelený a dodává: „Na tyto a mnoho dalších dotazů nyní odpovídáme v Bedekru cestovatele.“

„Bedekr je komplexní elektronická příručka, která obsahuje nejdůležitější informace o tom, na co si spotřebitelé mají dávat pozor při letním cestování,“ vysvětluje Lukáš Zelený a pokračuje: „Brožura pomůže cestovatelům už během  příprav na cestu, ale vyplatí se ji přibalit i do kufru, neboť mnohé problémy vyvstávají až v průběhu dovolené“. Bedekr poradí, jak vybrat cestovní kancelář či agenturu i jak stornovat zájezd; pomůže s výběrem cestovního pojištění i reklamací zájezdu. Cestovatelé zde najdou také přehled svých práv v letecké dopravě a mnoho dalších zajímavých informací. Bedekr cestovatele lze zdarma stáhnout na stránce www.dtest.cz/leto.

Vedle příručky představuje nyní časopis dTest také internetový letní speciál, tedy výběr testů a článků s letními tématy. „Spotřebitelé, kteří pojímají přípravu na léto zodpovědně, zde najdou testy s výrobky, které v létě obyčejně nakupují. Kromě testů je zde pak k dispozici řada zajímavého letního čtení,“ dodává Lukáš Zelený.

Kontakty pro média:
Lukáš Zelený, zeleny@dtest.cz, tel.: +420 734 710 617
Miloš Borovička, borovicka@dtest.cz, tel.: +420 602 519 828


Poradenská linka časopisu dTest – 299 149 009 – je v provozu každý pracovní den od 9 do 17 hodin a spotřebitelé na ní mohou konzultovat s právními poradci časopisu dTest nejrůznější spotřebitelské problémy, a to za cenu běžného tarifu volání. Od svého spuštění v roce 2010 této možnosti využily již tisíce spotřebitelů a poradenská linka časopisu dTest se tak stala první a nejvyhledávanější cestou k řešení potíží, se kterými se zákazníci na trhu setkávají.

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu dTest. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC.

Přihlásit