Test opalovacích přípravků 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2012

Vybrat si kvalitní opalovací přípravek není jednoduché. Mnohdy se není čeho chytit. Cena při výběru opalovacího prostředku není vodítkem a nekvalitní opalovací přípravky najdete v drogériích i lékárnách.

Co zjistil dTest o opalovacích přípravcích?

 
Kosmetické versus zdravotnické přípravky: Testovali jsme kosmetické i zdravotnické přípravky. Měli byste vědět, že ani jedna skupina přípravků vám nezaručí kvalitu. Je mezi nimi nějaký rozdíl?
 
Informace pro spotřebitele: Objevili jsme nedostatky v informacích, které výrobci uvádějí na svých přípravcích. Přitom bez správného používání nepomůže spotřebiteli sebelepší opalovací přípravek.
 
Kosmetické vlastnosti: Testy kosmetických vlastností dopadly u většiny přípravků dobře. Některé přípravky byly však hutné a hůře se roztíraly. V našem testu se objevily i kosmetické přípravky, které lepily. Dobře se aplikovaly opalovací mléka a oleje.
 
Hodnocení kvality opalovacích prostředků: V testu jsme hodnotili UVB ochranu, UVA ochranu, kosmetickou kvalitu, pokyny k používání a deklaraci.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát vám pomůže při výběru vhodného opalovací přípravku. Mějte jistotu, že používáte přípravek, který vás před sluníčkem skutečně ochrání. Předplaťte si dTest a budete vědět více.

Testované výrobky - opalovací přípravky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Opalovací přípravky 2012 (21 výrobků)
poslední aktualizace: 3.7.2012


Přihlásit