Neprodávejte nebezpečné výrobky

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Databáze nebezpečných výrobků na www.nebezpecnevyrobky.cz obsahuje řadu praktických funkcí i pro provozovatele kamenných či elektronických obchodů.

Databáze nebezpečných výrobků na www.nebezpecnevyrobky.cz obsahuje tisíce záznamů o nebezpečných výrobcích, které byly zachyceny dozorovými orgány či spotřebitelskými organizacemi v České republice, na Slovensku či v jiných zemích EU.

Někdy však nelze vyloučit, že výrobek, který je nebezpečný, se s odstupem znovu objeví v distribuční síti. Proto si musí i jednotliví prodejci dávat pozor, zda jimi prodávané výrobky jsou v pořádku, aby předešli nepříjemným komplikacím.

Databáze nebezpečných výrobků nabízí prodejcům dva praktické nástroje:

  • možnost registrace pro stahování informací z databáze ve strojově čitelném formátu, díky kterému lze zkontrolovat podle EAN kódů databázi zboží prodejce (to lze provést jednorázově či nastavit pravidelné sledování
  • zasílání pravidelných týdenních zpráv o nových nebezpečných výrobcích; zde si lze vymezit i například jen určitou kategorii (např. výrobky pro děti)

Věříme, že tyto nástroje pomohou k omezení výskytu nebezpečných výrobků v nabídkách obchodů a ušetří zbytečné nepříjemnosti prodejcům, u kterých Česká obchodní inspekce nebezpečný výrobek zachytí.

Přihlásit