Webináře pro podnikatele

Webináře jsou krátké kurzy na jedno téma, které probíhají on-line přes internet. Velkou výhodou je, že školený pracovník může zůstat na pracovišti a účastnit se přímo od svého PC.

Cena: zdarma

Určeno pro: podnikatele, obchodníky, pracovníky reklamačních oddělení a zaměstnance zodpovědné za právní aspekty, pracovníky živnostenských úřadů

Plánovaný rozsah: cca 30 - 45 minut

 

Témata nejbližších webinářů

Aktuálně nemáme žádné plánované webináře.

Jak se zúčastnit webináře

Přihlášením na adrese www.dtest.cz/webinar optimálně cca 5–10 minut před oficiálním začátkem. Zde pouze vyplníte své jméno a e-mail a kliknete na vstoupit do místnosti. Následně vyčkáte, než vás přizveme, a poté budete automaticky přesměrováni do místnosti, kde bude webinář probíhat.

Důležité informace k webináři

Připravili jsme pro vás stručný manuál, kde naleznete informace k technickým podmínkám i samotnému průběhu webináře.

Manuál webináře dTest

Videoarchiv

 • Nejčastější chyby při vyřizování reklamací

  18. října 2019

  Spotřebitelé mají právo reklamovat prakticky jakýkoliv výrobek, pokud mají pocit, že nebylo plněno podle smlouvy a věc trpí vadou. Podnikatelům zákon ukládá mnoho povinností, při jejichž plnění někdy chybují. Na co byste si měli dávat pozor, vám vysvětlíme v našem videu.

 • Odpovědnost za škodu způsobenou zákazníkovi

  12. září 2019

  Reklamace zboží i služeb už jsou pro mnohé z vás možná až příliš omílaným tématem. Zákazníci vás však mohou překvapit i požadavkem na náhradu škody. Za co všechno jim odpovídáte? A lze se takové odpovědnosti nějak zříct? Kdo třeba odpovídá za škodu způsobenou vadným výrobkem? To vše si vysvětlíme v našem videu.

 • Jak je to s vracením zboží e-shopu

  23. dubna 2019

  Online nákupy nejsou pro české spotřebitele novinkou, ale spíše standardem. Zákon nákupy v e-shopech od těch v kamenných prodejnách odlišuje a platí tady různé podmínky. V našem videu se dozvíte, kdy můžete po zákaznících odstupujících od smlouvy chtít vrátit i původní obal či nepoškozené visačky, jak je to s vracením poštovného, co dělat, když zákazník zboží poškodí, a mnohé další.

 • Na co si dát pozor v období Vánoc

  23. listopadu 2018

  Každý rok se sílící vánoční horečkou přichází společně s radostí z tržeb i spousta starostí spojených s každodenní vytížeností. Ptají se vaši zákazníci na možnost vracení nevhodných vánočních dárků? Nevíte si rady s prezentací vánočních slev a akcí? Na tyto i další otázky vám odpoví náš krátký webinář.

 • Obchodní podmínky pro e-shopy

  12. září 2018

  Co jsou a k čemu slouží obchodní podmínky? Co smí a naopak nesmí obsahovat, pokud se vztahují ke smlouvám uzavíraným se spotřebiteli? Jak vám mohou pomoci při plnění mnohých informačních povinností, za jejichž porušení vám hrozí až milionové pokuty? Nejen s těmito otázkami vám poradí náš krátký webinář.

 • Mimosoudní řešení sporů

  15. srpna 2018

  Víte, jak máte postupovat, pokud se spotřebitel rozhodne řešit s vámi spor mimosoudní cestou? Co to vlastně je mimosoudní řešení sporů, kdo jej smí realizovat a jak konkrétně probíhá u České obchodní inspekce? A pokud se podaří úspěšně ukončit, jsou pro vás jeho závěry závazné? Proč je dobré být v mimosoudním řešení sporů k zákazníkům vstřícný? To vše vám vysvětlíme v našem webináři.

 • Vyřizování reklamace ze strany obchodníka

  12. dubna 2018

  Většina z vás ví, že na vyřízení reklamace uplatněné spotřebitelem máte 30 dní. Kdy však tato lhůta začíná běžet a kdy končí? Můžete ji v některých případech i prodloužit? A kdy jste povinni vracet kupujícímu peníze? Odpovědi na tyto a další časté dotazy, se kterými se na nás často obracíte, se dozvíte v našem webináři.

 • Přijímání reklamace ze strany obchodníka

  29. června 2017

  Přijetí reklamace se může zdát jako jednoduchý krok, při kterém na obchodníka nečíhají žádná právní úskalí. Opak je ale pravdou. S přijetím reklamace je spojeno mnoho povinností, na jejichž dodržování dohlížejí příslušné dozorové orgány. Jak správně reklamaci přijmout a na co si přitom dát pozor, se dozvíte v našem krátkém webináři.

 • Na co dát pozor kolem Vánoc a co nás čeká v roce 2017

  7. prosince 2016

  Jako každý rok se kolem Vánoc prodá nejvíce zboží a po Vánocích se ho do obchodů také dosti vrací. Jak vše udělat správně a na jakou novou legislativu se připravit v roce 2017 poradí náš webinář.

 • Odpovědnost za škodu zákazníkovi

  9. listopadu 2016

  Když se něco rozbije, musí to obchodník zákazníkovi vyměnit. Ale co když zákazník přijde s tím, že mu od sporáku vzplála linka, nebo že vadná pračka vytopila pět pater pod ním? Kdy za škodu odpovídá prodejce, kdy výrobce a kdy si za ni může zákazník sám? Poradí náš webinář.

 • Právo odstoupit od smlouvy a jeho limity pro spotřebitele

  5. října 2016

  Právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodů je všeobecně známé, ne však plošné a bez omezení. Kdy zákazník smí a kdy nemůže odstoupit od smlouvy, a jak se bránit vracení poškozeného zboží? Poradí náš webinář.

 • Jak vyřídit reklamace

  14. září 2016

  Jak je to se zárukou za jakost či odpovědností za vady? Jaké jsou lhůty, postupy a jak správně vyřídit reklamaci dle současné legislativy, o čem spotřebitele informovat a za co ČOI bude dávat pokuty? Poradíme v krátkém interaktivním webináři.

 • Doprava, poštovné a odstoupení od smlouvy v e-shopu

  8. června 2016

  Do vztahu obchodník - spotřebitel vstupuje při online prodeji často ještě jeden subjekt – dopravce. Jak fungují vzájemné vztahy, úhrady, reklamace či vracení poštovného či dopravného? Jak řešit konkrétní situace a kdo odpovídá za škodu? Pohled do zákonné úpravy a praxe přinese krátký interaktivní webinář.

 • Smlouva o dílo, opravy a úpravy vs. zhotovení věci na zakázku

  18. května 2016

  Mezi podnikateli i spotřebiteli je po léta zažito, že na opravu se poskytuje tříměsíční záruka. Z čeho to vychází a má to vůbec oporu v zákoně? Krátký webinář se zaměří na odpovědnost za vady u smluv o dílo a všímat si bude především oprav. Jaká pro ně platí pravidla a jak se nový občanský zákoník dívá na zamontovaný díl?

 • Obchodní podmínky ve spotřebitelských smlouvách

  13. dubna 2016

  Co smí a co nesmí být v obchodních podmínkách spotřebitelských smluv zejména při prodeji zboží v e-shopech? Jejich prostřednictvím plní řada podnikatelů svou informační povinnost, za jejíž porušení hrozí až milionové pokuty. Čemu se vyvarovat a na co se naopak zaměřit poradí krátký interaktivní webinář.

 • Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů

  9. března 2016

  Novela zákona o ochraně spotřebitele přinesla novou rozsáhlou povinnost pro podnikatele – musejí se aktivně účastnit systému mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Co to je, jak k tomu přistupovat, co dělat a co naopak ne poradí interaktivní webinář.

 • Nová úprava klamavých obchodních praktik

  10. února 2016

  Novela zákona o ochraně spotřebitele pod vlivem evropských předpisů zásadním způsobem upravila problematiku nekalých, klamavých a agresivních obchodních praktik. Klamavou obchodní praktikou není jen aktivní jednání podnikatele, ale klamat lze i tak, že se na důležitou informaci zapomene, nezdůrazní se a podobně. Jak to dělat správně a vyhnout se milionovým pokutám poradí interaktivní webinář.

 • Řešení praktických problémů podle občanského zákoníku

  14. ledna 2016

  Webinář poradí s častými otázkami a problémy při řešení reklamací, vracení zboží či odpovědnosti zákazníků a prodejců.

 • Na co si dát pozor v období Vánoc a co nás čeká v novém roce?

  9. prosince 2015

  Jako každý rok se kolem Vánoc prodá nejvíce zboží a po Vánocích se ho do obchodů také dosti vrací. Poradíme, jak vše udělat správně a na jakou novou legislativu se připravit v roce 2016.

 • Služby – uzavírání smlouvy na internetu a reklamace

  18. listopadu 2015

  Poskytuji služby přes internet, může zákazník do 14 dnů odstoupit? Jak se dá služba reklamovat a jak reklamaci vyřídit? Na podobné otázky odpoví krátký interaktivní webinář.

 • Mýty mezi podnikateli – co se často přehlíží

  7. října 2015

  Když budu hrát mrtvého brouka, nic se nestane, reklamaci vyřídím nejdřív za 30 dní a oblečení se do e-shopu prostě vrátit nedá. I spotřebitelé naráží na mýty a pověry o spotřebitelském právu, které se zakořenili v obchodnické praxi. Poradíme, na co si dát pozor a za co může obchodník dostat pokutu.

 • Mýty mezi spotřebiteli – na co zákazník opravdu nemá nárok

  24. září 2015

  Jsem zákazník a VY PROSTĚ MUSÍTE! Vyměnit bezvadné zboží, vrátit ihned peníze nebo opravit zboží po záruce, to vše jsou nároky, které nepřísluší ani spotřebitelům, ačkoliv si to někdy myslí. Krátký webinář se na některé z nich podívá a vysvětlí, jak správně postupovat.

 • Jak splnit informační povinnost při prodeji na internetu

  19. srpna 2015

  Jak je správně informovat a na nic nezapomenout. Informace o výrobku, o nákladech na dodání, jak odstoupit od smlouvy, jak reklamovat, to vše musíme dát spotřebitelům vědět dříve, než s námi uzavřou smlouvu.

 • Kdy lze a kdy nelze odstoupit od smlouvy na internetu?

  17. června 2015

  Ne od každé smlouvy, která je uzavřena na internetu, lze odstoupit do 14 dnů bez udání důvodu. Řekneme si jaké jsou výjimky a co naopak výjimkou není? Jak spotřebitele správně informovat, přijmout odstoupení a vyřídit ho? Co si naopak spotřebitel nemá dovolit?

 • Jak vyřídit reklamaci s novým občanským zákoníkem

  15. dubna 2015

  Poradíme, jak je to se zárukou v novém občanském zákoníku. Na co má spotřebitel právo v případě špatné jakosti zboží. Kdy může požadovat opravu a kdy vrácení peněz. Jak správně vyřídit reklamaci dle současné legislativy. Za co může ČOI udělovat pokuty.

 • Reklama z pohledu práva a klamavé obchodní praktiky

  18. března 2015

  Co je vlastně reklama z pohledu zákona a co musí splnit zejména z hlediska ochrany spotřebitele? K čemu obchodníky zavazuje? Webinář společnosti dTest představí právní úpravu a varuje před nejčastějšími chybami obchodníků. Omlouváme se za horší kvalitu zvuku v úvodu webináře.

 • Vztah obchodník – dopravce – spotřebitel z pohledu zákona a praxe

  18. února 2015

  Obchodník odešle zboží v pořádku, ale zákazník si na poště vyzvedne spíše fašírku. Jak situaci řešit a kdo odpovídá za škodu? Pohled do zákonné úpravy a praxe přináší krátký interaktivní webinář.

Přihlásit