Webináře pro podnikatele

Webináře jsou krátké kurzy na jedno téma, které probíhají on-line přes internet. Velkou výhodou je, že školený pracovník může zůstat na pracovišti a účastnit se přímo od svého PC.

Cena: zdarma

Určeno pro: podnikatele, obchodníky, pracovníky reklamačních oddělení a zaměstnance zodpovědné za právní aspekty, pracovníky živnostenských úřadů

Plánovaný rozsah: cca 30 - 45 minut

Lektor: Miloš Borovička

 

Témata nejbližších webinářů

Obchodní podmínky ve spotřebitelských smlouvách

25. 1. 2017 od 14:00

Co smí a co nesmí být v obchodních podmínkách spotřebitelských smluv, zejména při prodeji zboží v e-shopech? Prostřednictvím obchodních podmínek plní řada podnikatelů svou informační povinnost, za jejíž porušení hrozí až milionové pokuty. Čeho se vyvarovat a na co se naopak zaměřit poradí krátký interaktivní webinář.

Promlčení a zánik práva spotřebitele

15. 2. 2017 od 14:00

Zákazník má řadu práv, ale ta nejsou bezbřehá, některá se promlčí, některá časem zaniknou. Co to znamená a na co si dát pozor poradí krátký interaktivní webinář.

Mimosoudní řešení sporů a povinnosti podnikatelů

15. 3. 2017 od 14:00

Už rok platí rozsáhlá povinnost podnikatelů aktivně se účastnit systému mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Stále se ale najdou tací, kteří o ní neví a o právu na mimosoudní řešení neinformují spotřebitele. Co to je ADR, jak k tomu přistupovat, co dělat a co naopak ne poradí interaktivní webinář.

Jak se zúčastnit webináře

Přihlášením na adrese www.dtest.cz/webinar optimálně cca 5-10 minut před oficiálním začátkem. Zde pouze vyplníte své jméno a e-mail a kliknete na vstoupit do místnosti. Následně vyčkáte, než vás přizveme, a poté budete automaticky přesměrováni do místnosti, kde bude webinář probíhat.

Důležité informace k webináři

Připravili jsme pro vás stručný manuál, kde naleznete informace k technickým podmínkám i samotnému průběhu webináře.

Manuál webináře dTest

Videoarchiv

 • Řešení praktických problémů podle občanského zákoníku

  14. ledna 2016

  Webinář poradí s častými otázkami a problémy při řešení reklamací, vracení zboží či odpovědnosti zákazníků a prodejců.

 • Na co si dát pozor v období Vánoc a co nás čeká v novém roce?

  9. prosince 2015

  Jako každý rok se kolem Vánoc prodá nejvíce zboží a po Vánocích se ho do obchodů také dosti vrací. Poradíme, jak vše udělat správně a na jakou novou legislativu se připravit v roce 2016.

 • Služby – uzavírání smlouvy na internetu a reklamace

  18. listopadu 2015

  Poskytuji služby přes internet, může zákazník do 14 dnů odstoupit? Jak se dá služba reklamovat a jak reklamaci vyřídit? Na podobné otázky odpoví krátký interaktivní webinář.

 • Mýty mezi podnikateli – co se často přehlíží

  7. října 2015

  Když budu hrát mrtvého brouka, nic se nestane, reklamaci vyřídím nejdřív za 30 dní a oblečení se do e-shopu prostě vrátit nedá. I spotřebitelé naráží na mýty a pověry o spotřebitelském právu, které se zakořenili v obchodnické praxi. Poradíme, na co si dát pozor a za co může obchodník dostat pokutu.

 • Mýty mezi spotřebiteli – na co zákazník opravdu nemá nárok

  24. září 2015

  Jsem zákazník a VY PROSTĚ MUSÍTE! Vyměnit bezvadné zboží, vrátit ihned peníze nebo opravit zboží po záruce, to vše jsou nároky, které nepřísluší ani spotřebitelům, ačkoliv si to někdy myslí. Krátký webinář se na některé z nich podívá a vysvětlí, jak správně postupovat.

 • Jak splnit informační povinnost při prodeji na internetu

  19. srpna 2015

  Jak je správně informovat a na nic nezapomenout. Informace o výrobku, o nákladech na dodání, jak odstoupit od smlouvy, jak reklamovat, to vše musíme dát spotřebitelům vědět dříve, než s námi uzavřou smlouvu.

 • Kdy lze a kdy nelze odstoupit od smlouvy na internetu?

  17. června 2015

  Ne od každé smlouvy, která je uzavřena na internetu, lze odstoupit do 14 dnů bez udání důvodu. Řekneme si jaké jsou výjimky a co naopak výjimkou není? Jak spotřebitele správně informovat, přijmout odstoupení a vyřídit ho? Co si naopak spotřebitel nemá dovolit?

 • Jak vyřídit reklamaci s novým občanským zákoníkem

  15. dubna 2015

  Poradíme, jak je to se zárukou v novém občanském zákoníku. Na co má spotřebitel právo v případě špatné jakosti zboží. Kdy může požadovat opravu a kdy vrácení peněz. Jak správně vyřídit reklamaci dle současné legislativy. Za co může ČOI udělovat pokuty.

 • Reklama z pohledu práva a klamavé obchodní praktiky

  18. března 2015

  Co je vlastně reklama z pohledu zákona a co musí splnit zejména z hlediska ochrany spotřebitele? K čemu obchodníky zavazuje? Webinář společnosti dTest představí právní úpravu a varuje před nejčastějšími chybami obchodníků. Omlouváme se za horší kvalitu zvuku v úvodu webináře.

 • Vztah obchodník – dopravce – spotřebitel z pohledu zákona a praxe

  18. února 2015

  Obchodník odešle zboží v pořádku, ale zákazník si na poště vyzvedne spíše fašírku. Jak situaci řešit a kdo odpovídá za škodu? Pohled do zákonné úpravy a praxe přináší krátký interaktivní webinář.

Registrace

Zaregistrujte se a získejte pravidelné informace o nových webinářích, termínech, rezervaci místa na webináři a dalších akcích pro podnikatele.

Do textu poznámky napište název webináře (či více webinářů), kterého se chcete účastnit. Případně zde můžete vyjádřit své náměty a dotazy.

Přihlásit