Test pstruhů 2012

Publikováno v časopise 6/2012

Ryby patří do zdravého jídelníčku. O tom není pochyb. Jsou však všechny ryby, které nabízí trh, zdravotně nezávadné? Bohužel jsme nalezli nepovolené přípravky v mase některých pstruhů. Týkalo se to pstruhů ze tří českých rybích farem. Co jsme ještě zjistili?

Co zjistil dTest o pstruzích?

 
Problém jménem „malachitová zeleň“: Tato látka se dostala do povědomí lidí v souvislosti s pangasem. Jde o látku, která je karcinogenní. Mají ji i prodávaní pstruzi duhoví?
 
Pstruzi a cizorodé látky: Při zkoumání látek s negativními účinky jsme testovali především přítomnost histaminů, amoniaku, kovů a vody. Jaké byly výsledky?
 
Klamné označení „pstruh“: Chcete si koupit v obchodě pstruha? Vybírejte ho pečlivě. Ne všechny ryby takto označené skutečně pstruhem jsou. Laik ve vzhledu ryby často rozdíl nepozná. Naše testování odhalilo druh ryb vydávaný za pstruha, který dokonce nepatří ani do čeledi lososovitých ryb.
 
Naše testování: Při hodnocení jsme brali v potaz nepovolené léčivé přípravky, těžké kovy, deklaraci, manipulaci a skladování.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme testovali pstruhy. Kupujete si tento druh ryb? Víte, že kupovaný výrobek je zdravotně nezávadný? Odkryjeme vám možná rizika. Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.

Stříbrnice (holandský pstruh) (porovnat)

Pstruh mražený (porovnat)

Pstruh čerstvý a chlazený (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pstruh mražený (6 výrobků)
poslední aktualizace: 14.6.2012
Pstruh čerstvý a chlazený (9 výrobků)
poslední aktualizace: 14.6.2012
Stříbrnice (holandský pstruh) (2 výrobků)
poslední aktualizace: 14.6.2012


Přihlásit