Test opalovacích přípravků 2008

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2008

Navazujeme na červnové vydání časopisu TEST, ve kterém jsme zkoumali šest opalovacích přípravků. Nevybrali jste si z nich? Nabízíme vám porovnání dalších osmi výrobků.

Co zjistil náš test o opalovacích prostředcích?


Opalovací krémy nás nespasí: I když si vyberete ten nejlepší přípravek, nezapomínejte na to, že i tak není vhodné to se sluníčkem přehánět. Úplná ochrana před ním neexistuje. Opalovací prostředek je jen doplňkem.

Slunění: Dnešním trendem je bronzově opálená pokožka. Je však nutné si uvědomit, že slunce ohrožuje naše zdraví. Nadměrné opalování může způsobit i rakovinu kůže. Které přípravky riziko snižují?

Ochrana kůže: Vhodné je použití poopalovacího krému. Výsledky dosavadních testů prokazují jejich účinnost, tedy hydrataci a zklidnění kůže. Krémy mají různé přídavné látky. Je však nutné se připravit na to, že jejich účinek je pouze omezený.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme zkoumali různé opalovací přípravky a víme, které vás nejlépe ochrání před sluncem. Máme pro vás i další tipy. Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Databáze testovaných výrobků

Opalovací přípravky 2008 (18 výrobků)
poslední aktualizace: 1.7.2008


Přihlásit