dTest podporuje aktivní zákazníky a otevírá pro ně novou elektronickou poradnu

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Vydáno: 18.5.2012   

Po dlouhých letech nízkého zájmu o spotřebitelská práva se toto téma stává nyní aktuálním i v České republice. Časopis dTest v reakci na velké množství spotřebitelských dotazů zahajuje veřejný provoz další bezplatné poradny.

Kvalita potravin, podvodné obchody i nefér přístup prodejců. To jsou témata, která se čím dál častěji dostávají do popředí zájmu médií. Spotřebitelé se o svá práva začínají více zajímat a aktivně se o ně zasazovat. „Aktivní přístup spotřebitelů oceňujeme a vycházíme jim vstříc naší bezplatnou poradnou,“ vysvětluje vedoucí poradny časopisu dTest Lukáš Zelený.

Poradna časopisu dTest funguje v podobě bezplatné telefonické linky již rok a půl. Jen od začátku roku 2012 vyřešili její poradci a poradkyně více než 5 000 dotazů. V reakci na velký zájem volajících se poradna nyní zpřístupňuje široké veřejnosti také v elektronické formě. Každý zájemce tak může na stránce www.dtest.cz/e-poradna zadat svůj dotaz týkající se problémů se zbožím a službami či příbuzných témat. Odpověď následně obdrží e-mailem.

Právníci časopisu dTest sestavili také brožuru „Základní vzory pro řešení spotřebitelských problémů“, která je zdarma ke stažení na stránkách www.dtest.cz. „Brožuru v elektronické podobě zašleme zájemcům i po zavolání na naši linku 299 149 009. Zákazníci tu najdou vzory pro řešení nejčastějších situací jako reklamace výrobku, odstupování od smluv, reklamace vyúčtování služeb elektronických komunikací nebo reklamace vyúčtování elektřiny či plynu,“ dodává Lukáš Zelený.

Brožura ke stažení na www.dtest.cz/rady.

Kontakty pro média:

Lukáš Zelený, zeleny@dtest.cz, tel.: +420 734 710 617
Miloš Borovička, borovicka@dtest.cz, tel.: +420 602 519 828

Přihlásit