Zdravé léto

Obsah říjnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 10/2023 Obsah říjnového dTestu

UŽITEČNÉ INFORMACE

 

Zpět na hlavní stranu speciálu

Chemické látky v kosmetice aneb koktejlový efekt

Konzervanty, sluneční filtry, antibakteriální přísady. Množství chemických látek používaných v kosmetice je spojováno s negativními účinky na lidské zdraví. Podívali jsme se na to, kolik jich je obsaženo v běžně používané kosmetice, abychom zjistili, jak rizikový je „chemický koktejl“, který na sebe denně aplikujeme.

celý článek

11 rad, které ochrání váš zrak

Lidské oko je velice starý "vynález" a moderní civilizace mu dává pořádně zabrat. Jednou z možností, jak své oči chránit je používání správných slunečních brýlí. Bez těch se v létě rozhodně neobejdete, a tak jsme pro vás připravili praktické rady, jak poznat dobré sluneční brýle od špatných. 

celý článek

Podpořte své zdraví ovocem a zeleninou

Teplé letní počasí přeje pojídání lehčích jídel, včetně ovoce a zeleniny. Nepřekvapí, že mnohé z nich obsahují řadu látek, které fungují jako účinná prevence nemocí i podpora zdraví konkrétních orgánů. Léčivým účinkům ovoce a zeleniny se věnuje náš seriál. 

celý článek

Pití v létě: Místo limonády raději čaj nebo pivo

Dodržovat pitný režim je v létě ještě důležitější než jindy. Přečtěte si, proč je mnohdy vhodnější dát přednost čaji nebo pivu před sycenými a colovými nápoji plnými cukru.

celý článek

Voda z watercooleru může škodit

Watercoolery se zdají být perfektním řešením pro péči o pitný režim zaměstnanců firem či návštěvníků úřadů. V našem článku zjistíte, že voda z nich se může snadno stát zdrojem potenciálního nebezpečí pro lidský organismus.

celý článek

Jak zacházet se syrovým drůbežím masem

V létě hojně konzumujeme potraviny, které mohou být zdrojem salmonely. Patří mezi ně i hitovka českých letních grilovaček a kuchyní obecně - drůběží maso. Připravili jsme pro vás soubor zásad, jak zacházet se syrovou drůbeží, aby se vám salmonela vyhnula

celý článek

Houby na talíři: Mýty a skutečnost

Sběr hub je v našich krajích fenoménem jinde nevídaným. Není proto divu, že houby a jejich konzumace jsou opředeny řadou mýtů a polopravd. Náš článek některé z nich rozkrývá a uvádí na pravou míru

celý článek

 

Jak vybírat opalovací přípravky

Cílem opalovacích přípravků je poskytnout ochranu před ultrafialovým zářením, které škodí organismu. Z principu se tedy jedná o ochrannou kosmetiku. Poradíme vám, na co se zaměřit při jejím výběru.

celý článek

 
 

Zpět na hlavní stranu speciálu

 

UŽITEČNÉ TESTY

 

Test opalovacích přípravků 2013

Většina opalovacích prostředků poskytuje dobrou ochranu před následky slunění. Černé ovce lze nalézt mezi levnými i drahými prostředky. Známku dostatečně za horší než deklarovanou ochranu získaly dva přípravky z 18 testovaných. Letos jsme se poprvé zaměřili na přítomnost potenciálně rizikových chemických látek. Pět testovaných přípravků obsahovalo chemické přísady, kterým je bezpečnější se vyhnout.

celý článek
 

Test mykotoxinů v pivu 2013

Z nadměrného pití piva může rozbolet hlava i břicho a ne vždy je to způsobeno jen alkoholem, jak ukázal náš test 50 značek piva. Špatně se nám může udělat i z piva, ve kterém jsou mykotoxiny. Tyto jedovaté látky přecházejí do piva z plesnivého ječmene pro výrobu sladu. Přítomnost mykotoxinů ve větší nebo menší míře jsme odhalili v pivech 33 různých značek.

celý článek
 

Test antiperspirantů 2011

Kupujeme-li si antiperspirant, máme určité nároky. Chceme, aby nás zbavil zápachu, omezil tvorbu potu, dodal příjemnou vůni atd. Které přípravky splní vaše očekávání?

celý článek
 

Zpět na hlavní stranu speciálu

Přihlásit