Dovolená s dětmi

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

UŽITEČNÉ INFORMACE

 

Zpět na hlavní stranu speciálu

Dítě a pití: Zajímavosti nejen o pitném režimu

Je známo, že nedostatek tekutin se projevuje kromě fyziologických poruch i v duševní oblasti. Žíznění vede k poklesu psychické výkonnosti, změnám nálady, v pokročilém stadiu až k halucinacím. I proto se pitnému režimu dětí věnuje zvýšená pozornost.

celý článek

Děti a slunce: Neriskujte zdraví svých potomků

Letní slunce a opalování představují pro lidský organismus v mnoha ohledech nebezpečí. To, jak před slunečním zářením chráníte své děti, má navíc zásadní vliv na jejich zdraví v budoucnosti. Vhodný opalovací krém přitom není zdaleka to jediné, na co byste měli v souvislosti s dětmi a sluncem myslet.

celý článek

S dětmi na kolo: vyberte vhodnou cyklosedačku

Cykloturistika je na stálém vzestupu. Jezdí velcí, malí i ti nejmenší. Rodiče, kteří si zamilovali jízdní kola, se již nemohou dočkat, až se jejich dítě samo posadí a až jej budou moci usadit do cyklosedačky a společně vyrazit na cesty. Nabídka dětských cyklosedaček je široká a zákonitě vzniká otázka, která je tou nejlepší pro dítě. Nejlepší je samozřejmě ta, která je nejenom pohodlná, ale zejména bezpečná.

celý článek

 

Zpět na hlavní stranu speciálu

 

 

UŽITEČNÉ TESTY

 

Test opalovacích přípravků 2013

Většina opalovacích prostředků poskytuje dobrou ochranu před následky slunění. Černé ovce lze nalézt mezi levnými i drahými prostředky. Známku dostatečně za horší než deklarovanou ochranu získaly dva přípravky z osmnácti testovaných. Letos jsme se poprvé zaměřili na přítomnost potenciálně rizikových chemických látek. Pět testovaných přípravků obsahovalo chemické přísady, kterým je bezpečnější se vyhnout.

celý článek
 

Test dětských vozíků za kola 2013

Test pěti přívěsných dětských vozíků ukázal, jak důsledně přistupují výrobci k otázce bezpečnosti přepravovaných dětí. Jeden z vozíků měl bezpečnostní i konstrukční nedostatky a skončil na chvostu. Další tři jsme hodnotili dobře a našli jen drobné vady na kráse. Po bezpečnostní stránce byly v pořádku a navíc jdou přestavět na kočárek nebo joggingový set na běhání. Poslední testovaný vozík byl výjimkou – byla to jednokolka.

celý článek
 

Test dětských autosedaček 2013

V každoročním testu dětských autosedaček, odborně řečeno dětských zádržných systémů, jsme tentokrát podrobili důkladným zkouškám 15 modelů. Jako vždy jsme se zaměřili na úroveň ochrany, jednoduchost použití, ergonomii, kvalitu zpracování, údržbu a také na obsah nežádoucích látek. Dvě sedačky dosáhly celkového hodnocení velmi dobře a devět dobře, nepropadla ani jedna.

celý článek
 

Test cyklistických přileb 2012

Renomovaná značka ani vysoká cena nezaručí, že cyklistická přilba dobře ochrání v případě nehody. Některé modely špatně tlumí náraz nebo nedrží na hlavě. K pohodlnému nošení nepřispívá špatné větrání. Vysoká teplota třeba v létě v auto-mobilu může přilbu zcela zničit. I přilby mohou obsahovat nežádoucí chemické látky.

celý článek
 

Test dětských opalovacích přípravků

Dětská pokožka je zvlášť citlivá na spálení od slunce. Důležité je pořídit si takový opalovací krém, který bude vaše dítka chránit nejen před spálením, ale také bude odolný vůči vodě. Které opalovací krémy to splňují?

celý článek
 

Zpět na hlavní stranu speciálu

Přihlásit