Test cyklistických přileb 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2012

Žádný cyklista se neobejde bez kvalitní cyklistické přilby. Víte, po jakém výrobku sáhnout? Nepodceňujte svou bezpečnost a mějte jistotu, že si vyberete přilbu, která vám zaručí maximální možnou ochranu hlavy.

Co zjistil dTest o cyklistických přilbách?

 
Přilba a ochrana při nárazu: Přilba je povinnou cyklistickou výbavou pro lidi do osmnácti let. Nevzdávejte se však přilby ani ve starším věku. Výsledky průzkumů ukazují, že riziko úmrtí na kole bez přilby je až devatenáctinásobně větší.
 
Jak vybírat cyklistickou přilbu: Při výběru přilby se soustřeďte na značku, hmotnost, velikost, upínání, polstrování, reflexivní materiály, štítek atd. Více informací vám přinese dTest.
 
Praktické testování: Cyklistické přilby byly testované na ostrově Lanzarote. To kvůli tamějšímu teplému počasí, které bylo pro testování příhodné. Každou přilbu vyzkoušelo minimálně osm cyklistů, kteří s ní na kole najeli více než 20 kilometrů. Zkoumali jsme i odvětrávání, pohodlnost atd. 
Naše hodnocení: Při hodnocení cyklistických přileb jsme brali v potaz ochranu, jízdu a obsluhu, teplotní odolnost a přítomnost nežádoucích látek.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát se zaměřil na cyklistické přilby. Cyklisté by měli vědět, že ne všechny modely přileb je ochrání v případě nehody. Na jaké modely se můžete spolehnout? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.

Cyklistické helmy pro dospělé 2012 (porovnat)

Cyklistické helmy pro děti 2012 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Cyklistické helmy pro děti 2012 (17 výrobků)
poslední aktualizace: 12.5.2012
Cyklistické helmy pro dospělé 2012 (17 výrobků)
poslední aktualizace: 12.5.2012


Přihlásit