Test spodního prádla 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2012

Kvalitu spodního prádla bychom neměli podceňovat. Nevhodné spodní prádlo může představovat zdravotní rizika a vážné mohou být i ekologické dopady. Náš test objevil nedostatky i u některých značkových výrobků.

Co zjistil dTest o spodním prádle?

 
Rizika u spodního prádla: Textil může být rizikový z hlediska chemikálií i zraněni. Nejrizikovější je spodní prádlo. Přichází totiž do přímého styku s citlivými partiemi těla. Nevhodné spodní prádlo vyvolává nejen alergické reakce, ale je i faktorem zvyšující pravděpodobnost vzniku rakoviny.
 
Chemikálie ve spodním prádle: U spodního prádla jsme testovali přítomnost azobarviv, disperzních barviv, ftalátů, formaldehydu, kadmia, chlorbenzenů, toluenů a dalších chemikálií. Jak naše testy dopadly?
 
Podprsenky: Při testování dopadly nejhůře. Dokonce jsme nalezli i nadlimitní obsah kadmia, což je toxická a rakovinotvorná látka. Nedostatky jsme objevili také u dalšího spodního prádla.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát se zaměřil na spodní prádlo. Víte, že prádlo, které nosíte, je pro vás zdravotně nezávadné? Předplaťte si dTest a budete vědět, na které výrobky se lze spolehnout.

Kalhotky a boxerky (porovnat)

Podprsenky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Podprsenky (13 výrobků)
poslední aktualizace: 12.5.2012
Kalhotky a boxerky (24 výrobků)
poslední aktualizace: 12.5.2012

Přihlásit