Test medu 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2012

Kupujeme-li si med, očekáváme, že půjde o přírodní produkt. Podle zákona musí být, ale přesto se pančuje všude na světě a stejné je to i u nás. Jak dopadlo naše testování medu a bio medu?

Co zjistil dTest o medu?

 

Ukazatelé kvality medu: Kvalitu medu ovlivňuje jeho složení (hlavně obsah fruktózy a glukózy), vyzrálost, čerstvost a šetrné zacházení. I když je zakázáno do medu cokoliv přidávat, objevili jsme v medu i éčko.

 
Pozor na hydroxymethylfurfural (HMF): Představuje základní ukazatel kvality medu. Vzniká dehydratací a cyklizací cukrů. Je-li med čerstvý, HMF se v něm téměř nevyskytuje. 
 
Jak je to s bio medem: Chcete čistě přírodní med, který je vyrobený v těch nejekologičtějších podmínkách, a proto si kupujete bio med? Měli byste vědět, že ne všechny testované výrobky splňovaly podmínky na bioprodukt.
 
Hodnocení kvality medu: Při hodnocení kvality medu jsme brali v potaz obsah vody, cukr, hydroxymethylfurfural, deklaraci, pesticidy a jeho pravost.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát přinášíme poznatky pro všechny milovníky medu. Víte jistě, že si kupujete nepančovaný med? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.

Testované výrobky - květové medy (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Med květový (17 výrobků)
poslední aktualizace: 12.5.2012


Přihlásit