Finance: běžné účty 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2012

Běžný účet je základním bankovním produktem, který má dnes zřízený většina lidí. Víte, jaký si zvolit běžný účet aby pro vás byl po všech stránkách výhodný? dTest se zaměřil na zkoumání běžných účtů různých bank.

Co zjistil dTest o běžných účtech?

 
Finanční gramotnost: Ukazuje se, že stále velké množství Čechů neví, jak s penězi správně hospodařit. Dokážete je efektivně zhodnocovat pomocí investičních a spořicích produktů?
 
O běžném účtu: Jak chápete běžný účet? Správně by mělo jít o místo, kam vám přijdou peníze. Neměly by tu však zůstávat. Peníze, které neutratíte, přerozdělte na jiné účty, ze kterých budete mít profit v podobě příznivého úroku.
 
Podle čeho vybírat banku: Chcete-li si zřídit běžný účet, určitě hledáte banku s nejmenšími poplatky. Nemělo by jít o jediné kritérium. Zajímejte se také o rozsah poskytovaných služeb, transparentnost, sazbu úročení, bezpečí, stabilitu atd.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát přináší srovnání běžných účtů. U jaké banky se vám nejvíce vyplatí mít tento finanční produkt? Předplaťte si dTest a budete vědět více.


Přihlásit