Pojištění storna zájezdu - pozor na pasti pojišťoven

Obsah říjnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 10/2023 Obsah říjnového dTestu

Čím dříve před plánovanou dovolenou zakoupíte zájezd, tím vyšší je riziko, že se přihodí něco nepředvídaného a budete muset zájezd stornovat. Dobrou zprávou je, že proti stornopoplatkům se lze pojistit. Horší zprávou pak to, že smluvní podmínky pojišťoven obsahují řadu výluk. Prošli jsme úpravy pojištění storna u několika pojišťoven a výsledky jsme shrnuli do přehledné tabulky. 

Pojištění storna zájezdu sice mnoho zákazníků a zákaznic uklidní, ovšem výluky a poměr konečného plnění z pojištění dosti často udělají spíše reklamní produkt, za který jen vydáte další finanční prostředky.

Například u pojišťovny AXA plnění nedostanete, pokud úraz či nemoc, pro kterou nemůžete odcestovat, nevyžaduje hospitalizaci. Česká pojišťovna zase neplní, pokud zjistí, že pojistník nebyl zaměstnán nepřetržitě 12 měsíců před sjednáním pojištění. Pokud se před cestou necháte očkovat, což je hlavně u cest do exotických zemí nutností, a z důvodu negativní reakce na očkování nemůžete odcestovat, plnění nečekejte od pojišťovny Allianz.

Proto, stejně jako u všech ostatních smluv, doporučujeme se seznámit se všemi podmínkami a výlukami pojištění.


Přihlásit