Dovolená v zahraničí

Obsah únorového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 2/2023 Obsah únorového dTestu

UŽITEČNÉ INFORMACE

 

Zpět na hlavní stranu speciálu

Co musíte vědět o cestovní smlouvě

Pomýšlíte-li na zájezd, určitě vás jako první napadne odpočinkový pobyt daleko od práce a všedních starostí, který je doprovázen komplexem služeb zajišťujících vaši spokojenost a bezstarostnost. Právník si však nejdříve vybaví cestovní smlouvu a nutnost ji ošetřit tak, aby výsledný zájezd skutečně splnil očekávání.

celý článek

Problémy při cestování (nejen) do ciziny?

Chtěli jste si odpočinout, ale místo toho vaše dovolená místy připomínala scény z hororových filmů. Let měl mnohahodinové zpoždění, z pětihvězdičkového hotelu se vyklubal zavlhlý bungalov s rozvrzanými palandami... Braňte se!  S účinnou obranou při větších i menších problémech při letní dovolené pomůže našich 7 vzorových dopisů s tématem cestování.

celý článek

Pojištění storna zájezdu: Pozor na pasti pojišťoven

Čím dříve před plánovanou dovolenou zakoupíte zájezd, tím vyšší je riziko, že se přihodí něco nepředvídaného a budete muset zájezd stornovat. Dobrou zprávou je, že proti stornopoplatkům se lze pojistit. Horší zprávou pak to, že smluvní podmínky pojišťoven obsahují řadu výluk. Prošli jsme úpravy pojištění storna u několika pojišťoven a výsledky jsme shrnuli do přehledné tabulky.

celý článek

Vaše práva v letecké dopravě

Chystáte-li se v létě kamkoli letět letadlem, seznamte se se svými právy. Pomůže vám brožurka, kterou připravilo Evropské spotřebitelské centrum.

celý článek

Cestovní pojištění: Proč ho mít a na co nezapomenout

Cestovní pojištění je prostředkem, který pomáhá, aby se zahraniční dovolená stala poklidným a příjemným místem odpočinku. Bez něj by se mohla proměnit v drahou noční můru, která by mohla strašit po hodně dlouhou dobu.

celý článek

Co dělat při krachu cestovní kanceláře?

Letní období je tradičně provázeno informacemi o krachu cestovních kanceláři. Neuplyne snad týden, ve kterém by nevyhlásila úpadek další z nich. Jejich klienti často žijí v obavách z toho, co jim pojišťovny uhradí. Odmítání odpovědnosti ze strany pojišťoven je ovšem nezákonné.

celý článek

 

Zpět na hlavní stranu speciálu

 

UŽITEČNÉ TESTY

 

Test opalovacích přípravků 2013

Většina opalovacích prostředků poskytuje dobrou ochranu před následky slunění. Černé ovce lze nalézt mezi levnými i drahými prostředky. Známku dostatečně za horší než deklarovanou ochranu získaly dva přípravky z 18 testovaných. Letos jsme se poprvé zaměřili na přítomnost potenciálně rizikových chemických látek. Pět testovaných přípravků obsahovalo chemické přísady, kterým je bezpečnější se vyhnout.

celý článek
 

Test fotoaparátů 2013 II

Srovnali jsme kvalitu bezmála stovky v nedávné době uvedených kompaktů, superzoomů i fotoaparátů s výměnnými objektivy a v každé kategorii odhalili přístroje kvalitní i méně povedené. Jako obvykle se ukázalo, že vybírat jen podle ceny se nemusí vždy vyplatit. Přinášíme vám přehled nejlépe hodnocených modelů.

celý článek
 

Test fotoaparátů 2013

Rádi byste si z dovolené přivezli fotografie, za které se nebudete muset stydět? Pak právě vám jsou určeny následující stránky. Z naší pravidelně aktualizované on-line databáze jsme pro vás vybrali ty nejlepší základní i pokročilé kompakty. Pravidelné čtenáře nepřekvapí, že kvalita nemusí být drahá. Dobrý fotoaparát seženete už za zhruba tři tisíce. Při nákupu „naslepo“ je však snadné šlápnout vedle. Vyšší cena odpovídající výkony nezaručí.

celý článek
 

Test sportovních videokamer 2013

Jsou malé, odolné a snadno je umístíte třeba na cyklistickou přilbu nebo řídítka motocyklu. Akční neboli sportovní kamery jsou navrženy do náročných podmínek a řada z nich snese i pobyt hluboko pod mořskou hladinou. Pokud patříte mezi aktivní jedince a rádi sportujete, dost možná vás nadchnou. Běžné uživatele však mohou jejich zjevné nedostatky odradit. Do testu jsme vybrali 12 modelů a porovnali kvalitu videozáznamu, snadnost obsluhy i bytelnost.

celý článek
 

Test videokamer 2012

Přestože video dnes natáčí téměř každý fotoaparát a mobil, nejlepším prostředkem pro záznam významných životních momentů či vzpomínek na dovolenou zůstává samostatná kamera. Kvalita obrazu se rok od roku zlepšuje, výrobci uvádějí stále o něco lehčí a skladnější modely a rozšiřují se i doplňkové funkce. Prvotřídní kvalitu záznamu a vymoženosti typu GPS či vestavěného projektoru sice najdeme spíše u dražších modelů pro náročnější, ale dobře vybrat se dá i mezi základními kamerami.

celý článek
 

Test GPS navigací 2013

Prodeje klasických navigací klesají a čím dál více motoristů se uchyluje k aplikacím pro chytré telefony. Test ukázal, že při srovnání s jednoúčelovými zařízeními obstojí. Některé však mají řadu nedostatků. Do přehledu jsme zařadili navigace nově otestované i již dříve publikované, avšak stále aktuální.

celý článek
 

Zpět na hlavní stranu speciálu

Přihlásit