Test ochran počítače 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2012

Pokud máte počítač, neměl by vám chybět bezpečnostní software chránící PC a vaše citlivé údaje před škodlivými programy. Kvalitní antivirus doplněný o firewall výrazně sníží riziko možných útoků a následných ztrát, ale přesto byste měli vědět, že žádná ochrana není stoprocentní.

Co zjistil dTest o ochraně počítače?

 
Ochrana počítače a hledání nových virů: U antivirového programu jsou nutné co nejčastější aktualizace. Nové viry totiž vznikají neustále. Jaké antivirové programy je dokáží rychle odhalit?
 
Webový štít: Dokáží si antivirové programy poradit se škodlivými kódy, které se skrývají na některých webech? Lidé se mylně domnívají, že počítačové viry se nacházejí pouze na webech pro dospělé či počítačové piráty.
 
USB test: Tato zkouška byla zaměřená na schopnost antivirových programů odhalovat neznámé hrozby. Jak dopadly jednotlivé testy? Obecně lze říci, že výsledky nebyly příliš přesvědčivé.
 
Hodnocení kvality: Do hodnocení bezpečnostních balíčků a samostatných antivirů jsme promítli kvalitu ochrany před viry a dalším škodlivým softwarem, snadnost instalace a aktualizace, obsluhu, funkci firewallu, míru, do jaké programy zatíží počítač či funkci opravného disku.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na bezpečnostní software. Máte v počítači antivirový program, který ho spolehlivě chrání? Chcete vědět, jaké programy jsou nejvíce účinné? Předplaťte si dTest a budete vědět více.

Testované výrobky - ochrany počítače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ochrana počítače 2012 (19 výrobků)
poslední aktualizace: 13.4.2012


Přihlásit