Test pěnových tužidel 2008

Publikováno v časopise 6/2008

Chcete mít účes, který vám bude držet? Použijte pěnové tužilo. Na trhu jich je hodně a náš test ukázal, že mnohé z nich skutečně drží tvar a objem. Které výrobky jsou nejlepší? Testovali jsme jejich kvalitu.

Co zjistil náš test o pěnových tužidlech?


Tužidla pro krátké i dlouhé vlasy: Tužidla nejčastěji používají ženy s krátkými a jemnými vlasy, které touží po jejich zpevnění. Neexistuje však jednotná deklarace zpevnění, podle které by se mohly ženy orientovat. Zjistili jsme i to, že pěnová tužidla nemají negativní vliv na stav vlasů.

Zvětšení objemu vlasů: A co způsobí větší objem vašich vlasů? Jde o polymery, které zůstávají ve vlasech a vytváří odstup mezi jednotlivými vlasy. Tužidla obsahují i další látky a mimo jiné i hnací plyny, které jsou snadno zápalné a hořlavé.

Kvalita versus cena: I zde, jako u mnoha jiných výrobků, se ukazuje, že cena není ukazatelem kvality. Nepočítejte s tím, že čím dražší výrobek si pořídíte, tím bude kvalitnější.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na pěnová tužidla. Zkoumali jsme čtrnáct různých výrobků a známe jejich kvalitu. Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované výrobky - pěnová tužidla (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pěnová tužidla (14 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2008

Přihlásit