50 nových nebezpečných výrobků týdně. Nemáte některý doma?

Obsah říjnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 10/2023 Obsah říjnového dTestu

Pokud ještě neznáte databázi nebezpečných výrobků, určitě do ní nahlédněte, zda v ní nenajdete nějaký kousek, který se nachází ve vaší domácnosti. Každý týden do ní přibyde asi 50 nových výrobků a nově zařazujeme i slovenské.

Pokud jste se s naší databází dosud nesetkali, uvádíme další informace.

Databáze shromažďuje informace o nebezpečných výrobcích z evropského systému RAPEX a dále od českých a nově i slovenských dozorových orgánů a z výsledků vlastního testování výrobků dTestu.

Databázi mohou využívat nejen spotřebitelé, ale například i výrobci a prodejci výrobků, aby měli přehled, zda nemají nebezpečné výrobky ve své nabídce.

  • Nahlášení výrobku - systém umožňuje shromažďování informací od spotřebitelů, kteří se domnívají, že se setkali s nebezpečným výrobkem. Přijetí podnětu má pro nás informativní charakter a vždy je vhodné informovat i příslušný dozorový orgán.
  • Varování e-mailem - databáze je doplňována průběžně a registrovaní uživatelé si mohou nechat zasílat její týdenní aktualizaci prostřednictvím e-mailu. Můžete si nechat zasílat informace pouze z vámi vybraného segmentu (děti, auto apod.).
  • Pro majitele obchodů - po registraci svého e-mailu si můžete stáhnout data o veškerých, případně vámi vybraných, výrobcích v databázi. Tato funkce slouží pro získání přehledu o tom, zda se v nabídce vašeho obchodu nevyskytuje zboží z této databáze. Můžete získat přehledný soupis názvů výrobků, jejich popis a zpravidla také jejich čárové (EAN) kódy.

 

Databázi nebezpečných výrobků naleznete na webových adresách

www.nebezpecnevyrobky.cz

www.nebezpecnevyrobky.sk

Přihlásit