Test opalovacích prostředků 2008

Publikováno v časopise 6/2008

Plánujete, jak prožijete slunečné dny? Neměli byste zapomínat na to, že sluníčko může být zrádné. Vybavte se kvalitním a spolehlivým opalovacím prostředkem.

Co zjistil náš test o opalovacích prostředcích?


UV záření: Zkoumáte-li UV faktor, je třeba si uvědomit, že ultrafialové záření se skládá z UVA a UVB záření. Nadměrné UVB záření způsobuje spálení pokožky a zvyšuje riziko rakoviny kůže. Ochrana je vyjádřená číslem na přípravku. UVA záření proniká hlouběji do kůže. Ochranu před ním mají označenou jen někteří výrobci.

Ochranný faktor: Při výběru opalovacího prostředku sledujte ochranu, kterou je třeba přizpůsobit typu pokožky, ale také jejímu dosavadnímu opálení. Dále se soustřeďte i na vhodné dávkování. Krém nanášejte na suchou a nezpocenou pokožku.

Voděodolné opalovací prostředky: Praktické jsou opalovací přípravky odolné proti vodě. Zkoumali jsme jejich odolnost. I když je přípravek voděodolný, je nutné ho po vykoupání znovu aplikovat.

Hydratace a kosmetické vlastnosti: Vybíráte-li si opalovací prostředek, zaměřte se také na jeho kosmetické vlastnosti. Měl by být snadno roztíratelný, dobře vstřebatelný, nelepivý atd.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na opalovací prostředky. Co byste u nich měli sledovat a které jsou nejlepší? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované výrobky - opalovací přípravky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Opalovací přípravky 2008 (18 výrobků)
poslední aktualizace: 1.7.2008


Přihlásit