dTest nabízí - spotřebitelská poradna zdarma!

Obsah říjnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 10/2023 Obsah říjnového dTestu

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2011

Občanské sdružení spotřebitelů TEST nabízí spotřebitelům - obyvatelům Vaší obce bezplatné spotřebitelské poradenské služby!

Jsme Občanské sdružení spotřebitelů TEST a dovolujeme si Vám nabídnout užitečnou spolupráci s naší bezplatnou spotřebitelskou poradnou ve prospěch Vašich občanů.

Každý den se řada spotřebitelů, včetně občanů Vašeho města či obce, dostává do různých spotřebitelských situací, ne vždy se to však obejde bez komplikací (reklamace, předváděcí akce, podomní prodej, nedodání zboží v termínu, poškození oděvu v čistírně, ubytování v hotelu nižší kategorie, vysoké vyúčtování za energie, nepřiměřená ujednání pojistných, úvěrových a leasingových smluv a jiné).

V rámci zvyšování povědomí spotřebitelů o jejich právech a následné pomoci při porušení těchto práv poskytujeme bezplatně:

·         právní poradenství z oblasti spotřebitelského práva na telefonní lince 299 149 009, která je v provozu od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin; poradenství je zdarma, platí se pouze cena běžného hovoru

·         elektronickou informační brožuru o marketingových praktikách prodejců na předváděcích akcích a při podomním prodeji určenou převážně seniorům. Náhled, který není určen ke zveřejnění či jinému šíření, můžete stáhnout na této stránce níže v sekci "ke stažení". Budete-li mít zájem o umístění brožury na svých webových stránkách, či ji distribuovat jinou formou, kontaktujte nás prosím na sedlakova@dtest.cz.

·         samolepku „Nevhazujte reklamu“ určenou k volné distribuci, kterou může spotřebitel dát jasně najevo, že nesouhlasí s vhazováním reklamních letáků do poštovní schránky; její náhled je níže ke stáhnutí,

·         databázi nebezpečných výrobků volně zpřístupněnou na webových stránkách www.nebezpecnevyrobky.czs možností si zvolit pravidelné zasílání nových informací k vybrané kategorii výrobků

·         vybrané vzory právních listin a podání vypracované pro řešení konkrétního problému (volně ke stažení na webových stránkách www.dtest.cz)

Cílem naší neziskové organizace je ochrana spotřebitele, proto k naší dlouhodobé a hlavní činnosti patří testování výrobků a služeb, jejichž výsledky publikujeme v námi vydávaném časopise dTest  a na webových stránkách www.dtest.cz.

Rádi bychom Vaším prostřednictvím informovali Vaše občany o možnosti kontaktovat v případě spotřebitelského problému naši spotřebitelskou poradnu. Je možné tak učinit:

·         uveřejněním loga našeho sdružení a samostatného banneru, obsahujícího logo našeho sdružení spolu s uvedením telefonního kontaktu na poradnu, na Vašich webových stránkách, ve Vámi vydávaném tisku či na vývěsce úřadu ;obojí přiloženo v tiskové kvalitě níže v sekci "ke stažení",

·         uveřejněním připraveného textu obsahujícího základní informace uvedené výše, který je možné ihned v této podobě uveřejnit spolu s logem či bannerem (rovněž níže ke stáhnutí),

·         distribucí samolepek, které Vám za tímto účelem zdarma dodáme (náhled na této stránce "ke stažení")

 

V případě Vašeho zájmu či jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit. Rozhodnete-li se uveřejnit odkazy na spotřebitelskou poradnu, požádali bychom Vás o následné zaslání zprávy o tomto uveřejnění, příp. spolu s uvedením internetového odkazu.


Věříme, že naše nabídka je pro Vás a především pro Vaše občany vítanou pomocí, a budeme se těšit na spolupráci.

Přihlásit