Test multifunkčních tiskáren 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2012

S tiskárnou si dnes můžete přinést domů také skener a kopírku, případně i fax. Cenami se tato multifunkční zařízení od jedno-účelových tiskáren nemusí výrazně lišit, a tak není těžké jejich popularitu pochopit. Dobrou zprávou je, že poměrně kvalitní kusy lze najít i mezi levnějšími modely. Pozornost je však třeba věnovat nákladům na tisk, které nemusí být zrovna nízké.

Co zjistil dTest o multifunkčních tiskárnách?

 
Inkoustové a laserové tiskárny: Před koupí tiskárny zvažte, zda zvolíte laserovou či inkoustovou tiskárnu. Laserová je dražší, ale často má nižší náklady na tisk.
 
Náklady na tisk: Mezi jednotlivými tiskárnami jsou velké rozdíly v tiskových nákladech. Zaměřte se na to, především chcete-li tisknout větší množství textů či obrázků. Kromě náplně do tiskárny představují další náklady na tisk i fotografické papíry. Fotografie tištěné na kancelářský papír nejsou kvalitní.
 
Obsluha a údržba: Určitě chcete tiskárnu, která se vám bude snadno obsluhovat i udržovat. Ve snadnosti obsluhy se jednotlivé přístroje liší. Testovali jsme i modely, které si za údržbu vysloužily horší známky.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na multifunkční tiskárny. Jaké výrobky jsou nejkvalitnější? Při koupi tiskárny berte v potaz i náklady na tisk. Některé tiskárny jsou žrouti inkoustu. Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.

Testované výrobky - tiskárny (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tiskárny jednoúčelové a multifunkční 2010-2015 (298 výrobků)
poslední aktualizace: 29.2.2016


Přihlásit