Test smetan 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2012

Jaké vlastnosti by měla mít kvalitní smetana? S jakými výrobky dosáhneme našlehané podoby, která hned nesplaskne? A jak jsou na tom smetany na vaření? Na testování těchto výrobků se zaměřil březnový dTest.

Co zjistil dTest o smetanách?

 
Smetany ke šlehání: Výrobky, které jsou označené jako „smetana ke šlehání“, musí být pouze z mléka a musí mít nejméně 30% tuku. Testovali jsme kvalitu jednotlivých výrobků. Soustředili jsme se především na jejich šlehatelnost. Tipněte si, kolik výrobků dobře drželo ušlehaný tvar.
 
Tepelné ošetření smetany: Zkoumali jsme rovněž způsob tepelného ošetření smetany v mlékárně. Provádí se pasterací č ultra tepelným záhřevem. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody. Přiblížíme vám je.
 
Nedostatky testovaných výrobků: Testované smetany měly i další vady, především senzorické. U některých výrobků docházelo k tvoření vloček a hrudek. U jakých výrobků se tyto nedostatky objevily?
 
Hodnocení smetany: Do našeho hodnocení testovaných smetan jsme promítli šlehatelnost, hodnocení obsahu tuku, smyslové hodnocení a složení a deklaraci.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme testovali smetany určené ke šlehání i na vaření. Jaká je jejich kvalita a s jakými výrobky budete nejvíce spokojeni? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.

Smetany ke šlehání 2012 (porovnat)

Smetany na vaření (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Smetany na vaření (12 výrobků)
poslední aktualizace: 11.3.2012
Smetany ke šlehání 2012 (18 výrobků)
poslední aktualizace: 11.3.2012


Přihlásit