Test elektrických sekaček 2012

Publikováno v časopise 3/2012

Rozhodli jste se, že si pro vaši zahrádku pořídíte elektrickou sekačku na trávu a chcete zvolit nějaký menší model? Nešetřete na něm. Náš test ukázal, že mnohé levné modely nedosahují dostatečných kvalit.

Co zjistil dTest o elektrických sekačkách na trávu?

 
Jak vybírat sekačku na trávu: Vybíráte-li elektrickou sekačku na trávu, je třeba soustředit se na mnohé aspekty, např. velikost trávníku, tvar zahrady, ale i snášenlivost sousedů. Proč je důležitý poslední aspekt? Podle něj budete vědět, jak hlučnost sekačku si můžete dovolit. 
 
Výkon motoru: Při výběru sekačky nepřeceňujte výkon motoru, není tak důležitý. Do jisté míry sice ovlivňuje kvalitu posečení, ale nezáleží jen na výkonu sekačky, ale především na její celkové konstrukci.
 
Hodnocení sekaček na trávu: Při hodnocení sekaček jsme brali v potaz sečení, obsluhu, uživatelské pokyny, hlučnost, spotřebu elektrické energie, zpracování, rozměry a vybavení.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát vám pomůže s výběrem optimální elektrické sekačky na trávu. Víte, jaký z menších modelů bude pro vás nejvhodnější? Předplaťte si dTest a budete vědět více.

Testované výrobky - elektrické sekačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Elektrické sekačky 2012 (14 výrobků)
poslední aktualizace: 11.3.2012


Přihlásit