Test letních pneumatik 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2012

Jaro se blíží a nastává čas přezouvání pneumatik. Chystáte se na koupi nových letních pneumatik? Opět jsme je pro vás testovali. A výsledek? Z třiceti výrobků je třetina dobrá.

Co zjistil dTest o letních pneumatikách?

 
Kvalita versus cena: Mezi letními pneumatikami najdete dražší renomované stálice, ale i mezi levnějšími pneumatikami se objevují kvalitní výrobky, na které se můžete spolehnout. Na druhou stranu nákup příliš levných pneumatik se nevyplatí. Nevynikají jízdními vlastnostmi a dochází rychle k jejich opotřebení.
 
Brzdná dráha: Letní pneumatiky se liší i v délce brzdné dráhy. Mezi brzdnou drahou nejlepší a nejhorší pneumatiky je rozdíl šestnácti metrů. Test proběhl na mokré ploše. Uznejte sami, že rozdíl není zanedbatelný. A jak je to s opotřebováním jednotlivých pneumatik?
 
Hodnocení letních pneumatik: Při hodnocení letních pneumatik jsme se soustředili na jízdu na mokré i suché vozovce, opotřebení, vliv na spotřebu pohonných hmot a hlučnost.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na pomoc motoristům při výběru letních pneumatik. Najděte si takové, které pro vás budou ideálním kompromisem mezi kvalitou a cenou. Předplaťte si dTest a budete vědět více.

Testované výrobky - letní pneumatiky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Letní pneumatiky 2012 - 2015 (131 výrobků)
poslední aktualizace: 1.1.2016


Přihlásit