Perly z obalů a návodů k výrobkům

Obsah říjnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 10/2023 Obsah říjnového dTestu

Pobavili jste se v poslední době nad "perlami", jimiž se nás snaží někteří výrobci zásobovat v reklamních letácích, obalech či návodech výrobků? Podělte se o ně s námi a vyhrajte půlroční předplatné časopisu dTest.

V souvislosti s nedávno provedeným testem pracích koulí jsme se v dTestu opět pozastavili nad některými výroky, které snad výrobci nemohou myslet ani vážně. Nebo ano? Níže uvádíme pár skutečných perel. Pokud jste se s podobnými výroky také setkali, ať už v rámci návodu, obalu výrobku, nebo reklamního letáku, pošlete nám je do 15. 3. 2012 na adresu perly@dtest.cz, ideálně i s vyfoceným či naskenovaným návodem či letákem.

Pět nejzajímavějších či nejvtipnějších odměníme půlročním předplatným časopisu dTest. Stávající předplatitelé si mohou předplatné prodloužit nebo je darovat svým blízkým.

 

Perly z reklam na prací koule

 

Tvrzení: 1000 použití = 3 roky neplatíte za prací prášek!

Komentář redakce: Pokud nebudete prací prostředek používat vůbec, ušetříte ještě více a s pouhou vodou vyperete stejně jako s drahou prací koulí.

Tvrzení: Je přenosná a můžete ji používat všude.

Komentář redakce: Zatímco běžný prací prostředek se zřejmě přenášet nedá.

Tvrzení: Jednou do měsíce vystavte kuličku na jednu hodinu na přímé slunce, aby se obnovil účinek složení Ecogenie Ball.

Komentář redakce: Když nesvítí slunce, tak prý stačí kouli třikrát obejít a pronášet při tom tajné zaklínadlo.

Tvrzení: Bez použití chemických přípravků (Ecoballs).

Komentář redakce: A čím tedy jsou na výrobku deklarované složky – uhličitan vápenatý, uhličitan sodný, sodná sůl sulfonovaných alfa olefinů, Laureth-9, epoxidová pryskyřice, polyamidová pryskyřice, citrát sodný, vodní sklo, celulóza, hydroxid-oxid železitý, oxid železitý?

Tvrzení: Prádlo se nešpiní tak, jako při použití pouze pracího prostředku, tím šetříte energii, vodu i prací prostředky.

Komentář redakce: Dosud jsme se domnívali, že se prádlo při použití pracího prostředku čistí, ale ono se špiní – tedy jen do té doby, než k pracímu prostředku přidáte Blue magic ball.

Přihlásit