Jak testujeme tablety

Podíl zkoušek na celkovém hodnocení

Obsluha 33 %, výkon 42 %, aplikace 10 %, dílenské zpracování 5 %, vybavenost 10 %

Limity hodnocení

Některá dílčí hodnocení mohou být limitována hraniční hodnotou. V takovém případě nemusí celkové hodnocení odpovídat váženému průměru dílčích hodnocení.

Obsluha

Hodnoceno uvedení do provozu: první spuštění tabletu, jeho aktivace a nastavení připojení přes wi-fi a 3G. Dále přesnost a rychlost reakce dotykového displeje, kvalita jeho povrchu a používání virtuální klávesnice: velikost a rozvržení kláves, rychlost odezvy, možnost použití ve vertikální i horizontální poloze. Známka za prohlížení internetu zahrnuje snadnost celkové obsluhy prohlížeče, kvalitu přibližování a oddalování stránek, možnosti práce s více otevřenými okny či kompatibilitu s Flashem. Hodnotí se nastavení a používání e-mailového klienta, snadnost prohlížení příloh a možnost vytvoření více e-mailových účtů. Dále snadnost správy multimédií, přehrávání hudby a videa a prohlížení fotografií. Známka za připojení se uděluje za snadnost přístupu ke konektorům, připojování kabelů a možnosti připojení dalších zařízení (monitor, klávesnice).

Výkon

Hodnocení výkonu zahrnuje rychlost zapínání tabletů, kvalitu displeje (celkovou kvalitu obrazu, čitelnost v různých světelných podmínkách, odrazivost povrchu obrazovky, pozorovací úhly), kvalitu zvukové reprodukce vestavěného reproduktoru a s připojenými sluchátky. Dále kvalitu a plynulost videa přehrávaného z Youtube a z paměti tabletu, snadnost a rychlost přenosu souborů z počítače a provozní dobu. Výdrž baterie je měřena při sledování videa a při brouzdání po internetu, hodnotí se také doba nabíjení a míra zahřívání tabletu při nabíjení.

Aplikace

V potaz je brán celkový dojem z obchodu s aplikacemi, kvalita a běh aplikací, stejně jako celková bohatost jejich nabídky.

Dílenské zpracování

Zhodnocení kvality konstrukce tabletu a použitých materiálů.

Vybavenost

Evidence možností připojení, dodávaného příslušenství, velikosti paměti,  přítomnosti webkamery, fotoaparátu a blesku atd.

Přihlásit