Test GPS navigací 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2012

Když jsme se dříve chtěli dostat do cíle, který jsme neznali, pomohla nám klasická papírová mapa. Někteří mapy používají dodnes, jiní je nahradili modernějším řešením - GPS navigací. Otestovali jsme pro vás různé modely navigací.

Co zjistil dTest o GPS navigacích?

 
Navigace: Používání navigací širokou veřejností je běžné teprve několik let. Jde především o automobilové navigace. Jejich princip je stále stejný. Vývoj se týká především detailů, např. kvality hlasových pokynů a obrazového navádění.
 
Obsluha navigace: Při výběru navigace berte v potaz i pohodlnost obsluhy. Některé modely pomalu reagují při zadávání adresy a jejich obsluha je celkově nepohodlná a zdlouhavá.
 
Displeje navigací: Důležitým kritériem při výběru GPS navigace by pro vás měl být displej. Liší se svou kvalitou i čitelností ve velmi světlém prostředí. A jak je to u navigací s přepínáním na noční režim?
 
Naše hodnocení: Při hodnocení navigací jsme brali v potaz kvalitu navigování, obsluhu, mapy a body zájmu, provozní dobu a vybavenost.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát přinášíme výsledky všem, kteří se zajímají o GPS navigace. Jaká je jejich kvalita a po jakém modelu sáhnout? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.

Databáze testovaných výrobků

GPS navigace (108 výrobků)
poslední aktualizace: 31.5.2021
GPS navigace 2011 (56 výrobků)
poslední aktualizace: 8.2.2012


Přihlásit