Test vysavačů 2008

Publikováno v časopise 5/2008

Cenový rozdíl mezi nejlépe hodnoceným vysavačem, který si můžete koupit v obchodě, a nejhůře hodnoceným z přímého prodeje činí 33 000 Kč. Dost velký důvod zajímat se o objektivní a nezávislé testy výrobků.

Když jsme připravovali k publikaci test vysavačů, ze zájmu jsme „projížděli“ různé webové stránky, co se kde o nich píše. Být laici, skončili bychom často jako úlovek na háčku hozené udice. Naštěstí jsme poučeni (a snažíme se četnými testy, abyste byli i vy) a návnady jsme odhalili. Narazili jsme na webech i na četné otázky a odpovědi na ně, které až tak úplně neseděly. Tak třeba…
Otázka z webu: Zakoupila jsem drahý vysavač a nevím, zda jsem neudělala chybu, ale zdraví mých dětí je nejdůležitější.
Odpověď z webu: Je pravdou, že pokud se prováděly nějaké studie zdravotního stavu dětí a přístrojů sloužících k úklidu, ať již u nás nebo v zahraničí, nikdy se neosvědčily přístroje v ceně do deseti tisíc.
Poznámka TESTU: Pravdou je, že to o „neosvědčení se přístrojů do deseti tisíc“, není pravda. Jak mezi levnějšími, tak mezi drahými vysavači se najdou kvalitní, ale také nekvalitní modely. Cena o kvalitě opravdu nevypovídá. Důkazem jsou aktuální výsledky testu a zalistujete-li v loňském ročníku (TEST 6 a 10/2007) či i v těch starších, budete mít v ruce další důkazy.


Databáze testovaných výrobků

Vysavače I 2008 (5 výrobků)
poslední aktualizace: 1.5.2008

Přihlásit