Test digitálních fotoaparátů 2008

Publikováno v časopise 5/2008

Jakých kvalit dosahují novinky na trhu z oblasti digitálních fotoaparátů? Testovali jsme jejich vlastnosti a víme, které fotoaparáty se vyplatí koupit a které mají celou řadu nedostatků. Nechte si poradit...

Co zjistil náš test o nových digitálních fotoaparátech?

Vývoj digitálních fotoaparátů: Digitální fotoaparáty se vyvíjejí, ale pokud čekáte s vývojem jednoznačně lepší přístroje, budete zklamaní. Kvalita mnohých vlastností stagnuje, nebo se dokonce zhoršuje. Klesá především kvalita snímků.

Jak je to s rozlišením: Mnozí výrobci digitálních fotoaparátů si neuvědomují, že rozlišení nelze zvyšovat donekonečna. Výsledná kvalita pak není nejlepší. Problém je i s malými bateriemi, které mají menší výdrž. Celkově s výrobou menších přístrojů vzniká mnoho potíží.

Jak dopadlo naše testování: Našemu testu jsme podrobili 25 fotoaparátů, které jsou novinkami na českém trhu. Mají pouze průměrný výsledek. Mnohé prokazují slabý výkon při nízkém osvětlení a další nedostatky. Jakých přístrojů se to týká? Víme to.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme si vzali na mušku digitální fotoaparáty. Zaměřili jsme se na přístroje, které jsou na trhu novinkou. Jaké jsou výsledky? Předplaťte si test a budete vědět více.


Testované výrobky - fotoaparáty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Starší testy fotoaparátů (357 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2010

Přihlásit