Test pracích koulí a mýdlových ořechů 2012

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2022 Obsah prosincového dTestu

Publikováno v časopise 1/2012

Slyšeli jste také o levné a ekologicky šetrnější alternativě praní, kterou slibují prací koule a mýdlové ořechy. Uvažujete o nich? Jde skutečně o účinné prostředky, které se vám vyplatí?Co zjistil dTest o pracích koulích a mýdlových ořeších?

 
Praní v prací kouli: Teplá voda a mechanický pohyb prádla v pračce mají poměrně slušný prací účinek. Proto mnohé skvrny v prací kouli vyperete, ale účinek je zhruba stejný, jako kdybyste máchali prádlo v teplé vodě.
 
Naše testování: Při našem testování jsme prací koule i ořechy podrobili stejným zkouškám, jakým podrobujeme prací prostředky. Testovali jsme různou špínu, která byla skutečná i laboratorně připravená. Prali jsme na 40oC a srovnali jsme účinek prací koule s přídavkem pracího prostředku i bez něj. Jak testování dopadlo?
 
Ekologická šetrnost: Další výhodou, kterou propagují výrobci pracích koulí a ořechů, je minimální zátěž pro životní prostředí. Testy ukázaly, že to není pravda. Jaké prací koule zatěžují životní prostředí nejvíce?
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát pomůžeme s rozhodováním všem, kteří uvažují o prací kouli či mýdlovém ořechu. Vyperete kvalitně s těmito prostředky? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.


Přihlásit