Test MP3 dokovacích stanic 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2012

Sedá na vaši sbírku kompaktních disků prach? Uchováváte většinu hudby v počítači a používáte k jejímu poslechu přenosný hudební přehrávač? Pak právě vás mají na mušce výrobci tzv. dokovacích stanic či doků, zajímavé to alternativy k mikro hi-fi systémům. Test však ukázal, že výrobci se spíš než na kvalitu zvuku raději soustředí na praktické aspekty a netradiční design.

Co zjistil dTest o MP3 dokovacích stanicích?

 
Dokovací stanice: Představují malé zvukové systémy, které jsou sestavené ze zesilovače, reproduktorů a doků, do kterého se zasazují přehrávače.
 
Jak je to se zvukem: Zvuková reprodukce má velké rezervy. Testovali jsme jedenáct modelů a pouze dva z nich dostaly dobrou známku. Zdá se, že se výrobci více soustředí na praktičnost a jednoduchou obsluhu. Zjistili jsme např. výkyvy ve frekvenční odezvě reproduktorů. Našli jsme i další nedostatky.
 
Obsluha MP3 dokovacích stanic: Ocení snadnou obsluhu MP3 dokovacích stanic. Nebudete muset nic nastavovat, takže obsluhu zvládne skutečně každý.
 
Hodnocení MP3 dokovacích stanic: Při hodnocení dokovacích stanic jsme brali v potaz poslechový test, zvuková měření, obsluhu, spotřebu elektrické energie a vybavenost.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát budete přínosem pro všechny, které uvažují o MP3 dokovací stanici. Jaká je jejich kvalita a který přístroj vybrat? Předplaťte si dTest a budete vědět více.

Testované produkty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

MP3 dokovací stanice starší (11 výrobků)
poslední aktualizace: 13.1.2012


Přihlásit