Test mléčných čokolád 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2012

Mléčná čokoláda je pamlsek, na kterém si mnoho lidí rádo pochutná. Jaká je kvalita mléčných čokolád? Skutečně obsahují dostatečné množství látky, která nám dokáže zvednout náladu? Zamlsali jsme si a podrobili jsme čokoládu různým testům a víme více.Co zjistil dTest o mléčné čokoládě?

 
Čokoláda a Evropská unie: Věděli jste, že vstup do Evropské unie u nás významně zmírnil požadavky na složení čokolády? Do našeho vstupu do EU se u nás nesměl do čokolády přidávat rostlinný olej nekakaového původu. 
 
Kvalita čokolády: Námi testované čokolády splňovaly normy, ale neoslnily. Našli jsme dokonce čokoládu, která v sobě měla toxické sloučeniny s obsahem chloru. Jaké čokolády se to týká?
 
Co ještě odhalil náš test: Některé čokolády sice splnily normy, ale přesto nás zklamaly. Naši hodnotitelé si na čokoládě nepochutnali. Čekali jsme více. Známku velmi dobře nedostal v senzorickém hodnocení žádný výrobek.
 
Hodnocení čokolády: Do hodnocení testu jsme promítli obsah a kvalitu kakaa, senzorické hodnocení, obsah a kvalitu mléka, látkový profil aroma, výživové hledisko, dekoraci a plísně.
 
dTest je tu pro vás. Máte rádi čokoládu a zajímalo by vás, na které si pochutnáte? Předplaťte si dTest a budete vědět více.

Testované výrobky - mléčné čokolády (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mléčné čokolády (13 výrobků)
poslední aktualizace: 13.1.2012


Přihlásit