O srovnávači tarifů

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Zorientovat se v nabídkách více než šesti desítek klasických a virtuálních operátorů prakticky nejde, a to bez ohledu na skutečnost, že jsou často nepřehledné a některé podmínky běžnému smrtelníkovi nesrozumitelné.

Chcete-li si udělat rychlý přehled o nabídkách, stačí jen posuvníkem nastavit požadované počty minut, SMS i dat a jedním klikem zjistíte, kolik můžete ušetřit.

Pokud opravdu chcete změnit operátora nebo tarif, podívejte se minimálně na tři předchozí vyúčtování a spočítejte si průměrnou útratu. Důležité je vědět, komu voláte, protože řada operátorů umožňuje volání do vlastní sítě zdarma, což je výhodou zejména pro rodiny. Rozlišování vlastní a cizí sítě ovšem pomalu ubývá na významu. Dokážete ještě určit při nabídce tolika operátorů, do jaké sítě vlastně voláte? Pokud ano, můžete si svůj odhad nastavit do tabulky, výsledek srovnání pak bude přesnější.

Do srovnání zařazujeme jak tarify, jejichž platnost není předem časově ohraničena, tak i akční zvýhodněné nabídky. Neveřejné nabídky a takzvané podpultovky pro vyvolené nezahrnujeme, informace totiž ověřujeme na stránkách operátorů. Součástí srovnávače jsou i informace o jednotlivých tarifech internetu v mobilu a datových služeb. V detailech upozorňujeme na záludná ustanovení smluv, obchodních podmínek a ceníků, o kterých byste měli vědět.

V detailním nastavení si můžete určit síť, ve které má operátor pracovat, což ocení především chataři. Do srovnání lze zahrnout třeba jen konkrétní výběr operátorů podle vaší volby či jen předplacené karty.

Srovnávač tarifů je zcela nezávislý na mobilních operátorech a poskytuje objektivní informace o nabídkách mobilního volání a dat v mobilu na českém trhu. Průběžně jej aktualizujeme, ale při takovém množství operátorů to není jednoduché. Pokud najdete něco, co bychom v kalkulačce měli mít, dejte nám vědět své náměty a připomínky.

Přihlásit